• Popołudnie z bajką

• 16.10.2020

16 października 2020 r. w klasach I-III odbyło się coroczne "Popołudnie z bajką”. Celem takich spotkań jest rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań czytelniczych, wrażliwości u dzieci, doskonalenie umiejętności uważnego słuchania i rozbudzanie wyobraźni plastycznej dzieci. Klasa I, w tym roku, pracowała z "Wierszami dla dzieci” Juliana Tuwima. Klasa II omawiała zbiór ,,Wierszy" Wandy Chotomskiej. A klasa III odbyła "wycieczkę do ZOO” na podstawie wiersza Jana Brzechwy pt: "ZOO”. Uczniowie prezentowali wybrane utwory w przygotowanych wcześniej przebraniach. Mieli za zadanie wcześniej odszukać w internecie informacje o autorach oraz ich utworach. Rysowali też postacie bohaterów występujących w czytanych utworach, lepili z plasteliny, rozwiązywali zagadki i rebusy. Zabawy było co niemiara. Wszyscy zadowoleni i uśmiechnięci (mimo późnej pory) wrócili do domów.

• Wieczór z książką i filmem

• 4.10.2020

2 października 2020 r. , w ramach akcji ,,Wieczór z książką i filmem”, uczniowie klasy VIII wraz z nauczycielką j. polskiego, wspólnie oglądali film ,,Qvo vadis” H. Sienkiewicza w reżyserii Jerzego Kawalerowicza. Celem spotkania było przybliżenie uczniom  wydarzeń opisanych w powieści, gdyż książka naszego słynnego rodaka, za którą otrzymał Nagrodę Nobla, znajduje się na liście lektur szkolnych. Film był zatem doskonałym pomysłem, aby dokładniej wtajemniczyć Ósmoklasistów w losy głównych bohaterów: Marka Winicjusza, Ligii, Petroniusza, Nerona czy Chilona…

Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze i już planujemy następny filmowy przystanek -  będą to ,,Kamienie na szaniec”.

MB

• Dzień Kropki

•    15 września 2020 r. w naszym Oddziale Przedszkolnym obchodzony był  Dzień Kropki. Celem było wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia, działania. Dzień Kropki jest to dzień odwagi i zabawy. Tego dnia nasze ubrania wypełnione były kolorowymi kropkami. Na zajęciach dzieci poznały genezę święta. Uważnie wysłuchały opowiadania jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności – talenty.  Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu. Dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie, nie zwracał uwagi.

Przedszkolaki wykonały prace plastyczne z kropką w roli głównej. Tego dnia było bardzo kolorowo i radośnie.