• Wiwat Maj, Trzeci Maj…

• 29.04.2024

Dnia 29. 04.2024 r. w naszej szkole miała miejsce uroczystość upamiętniająca 223 rocznicę uchwalenia  Konstytucji  3 Maja.  Na początek wszyscy odśpiewali hymn państwowy. Następnie społeczność szkolna wysłuchała prezentacji o okolicznościach uchwalenia konstytucji, zasadach w niej zapisanych i o znaczeniu tego doniosłego dzieła Sejmu Czteroletniego. Uczniowie mieli możliwość wykazania się swoją wiedzą, odpowiadając na pytania specjalnie dla nich przygotowane. Nagrodą  dla aktywnych były drobne słodkie upominki. Po emocjach związanych  z mini quizem wiedzy wszyscy zgromadzeni wysłuchali pięknego wykonania hymnu Konstytucji 3 Maja. Na zakończenie uczniowie klasy IV, V i VI zaprezentowali kilka piosenek o tematyce patriotycznej.

JKw.