• Powitanie Wiosny!

• 21.03.2024

W czwartek 21 marca dzieci z naszego przedszkola świętowały nadejście wiosny.  Dzień rozpoczęliśmy od rozmów o nowej porze roku, słuchaniu wierszy  oraz  wesołych zabaw. Oczywiście była również piosenka. Następnie wyruszyliśmy na spacer po naszej miejscowości, gdzie pożegnaliśmy zimę i powitaliśmy wiosnę, która obdarowała nas pięknym słoneczkiem. Podczas spaceru towarzyszyła nam kukiełka Pani Wiosny.  Mamy nadzieję, że dzięki zaangażowaniu naszych przedszkolaków wiosna zawita do nas na dobre, a wraz z nią ciepłe dni, z których będziemy czerpać radość.

DW

• 21.03.2024

21 marca 2024 r. uczniowie klasy pierwszej zostali włączeni w poczet czytelników szkolnej biblioteki. Z tej okazji część artystyczną przygotowali uczniowie klasy czwartej. W obecności swojej wychowawczyni oraz opiekuna biblioteki pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie. Zobowiązali się czytać i  szanować książki.

Wszystkim Czytelnikom życzę, aby wypożyczane książki zachwycały Was swoim pięknem i rozpalały wyobraźnię. Niech Wam towarzyszą w chwilach radości i smutku, wywołują głośny śmiech i łzy szczerego wzruszenia. Pamiętajcie, miłość do książek to prezent na całe życie!

• "Be Irish for a Day”- Dzień św. Patryka w naszej szkole

• 20.03.2024

17 marca przypada Dzień św. Patryka – narodowe i religijne święto Irlandii celebrowane w rocznicę śmierci Patrona Zielonej Wyspy. Społeczność naszej szkoły również je uczciła w dniu 20 marca 2024 r.

W świąteczny nastrój i klimat uroczystości wprowadziła nas dekoracja na korytarzu szkolnym – mogliśmy podziwiać wspaniałe prace plastyczne prezentujące najważniejsze symbole związane z osobą św. Patryka - trójlistne koniczyny, złośliwego skrzata Leprechauna, flagi Irlandii czy przepiękną foto budkę. Współczesną tradycją, kultywowaną nie tylko na Zielonej Wyspie, ale i na całym świecie jest noszenie ubrań w kolorze zielonym. Nie mogło zabraknąć i w naszej szkole tego akcentu - większość uczniów oraz nauczycieli ubrana była tego dnia na zielono. Niewątpliwą atrakcją dla młodzieży był także zielony słodki poczęstunek oraz możliwość  obcowania z tradycyjną, irlandzką muzyką, którą można było usłyszeć na każdej przerwie.

Zwieńczeniem szkolnych obchodów Dnia św. Patryka było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego, w którym zwyciężyli:

Martyna Sowa – I miejsce (kl. IV)

Damian Wojtaś – II miejsce (kl. VIII)

Szymon Nizioł – III miejsce (kl. V)

Wyróżnieni zostali: Zofia Adamczuk (kl. II), Agata Winiarczyk (kl. IV), Damian Żak (kl. IV).

Odbył się także pokaz mody na zielono.

W kategorii klas I-III:

Natalia Nizioł (kl. III) zajęła I miejsce

Lidia Łagoda (kl. III) wraz z Kingą Winiarczyk (kl. I) miejsce II

Natalia Hałas (kl. I) oraz Hanna Bereza (kl. II)- miejsce III

W kategorii klas IV-VIII bezapelacyjnie wygrała Nikola Nizioł (kl. IV).

Wszystkim, którzy wzięli udział w dniu św. Patryka serdecznie gratulujemy.

Cieszy nas fakt, że uczniowie z tak wielkim zaangażowaniem celebrowali Dzień Świętego Patryka. Już teraz nie możemy doczekać się kolejnego roku i kolejnych obchodów! Wszystkim, którzy włączyli się w przygotowania, serdecznie dziękujemy!

SRu.

• Wycieczka do Zamościa

• 19.03.2024

Uczniowie klas I - III  wraz z Oddziałem Przedszkolnym 19 marca 2024 roku uczestniczyli w wiosennej wycieczce do sali zabaw ,,Hop bęc" w Zamościu. Wspólne zabawy przyniosły dużo radości i pozwoliły ocenić umiejętności sprawnościowe dzieci. Wyjazd był bardzo udany.

JKł.

• Wielkanocne warsztaty plastyczne

• 18.03.2024

18 marca po raz kolejny w Oddziale Przedszkolnym  gościliśmy   Panie z KGW,,Swojaki’’. Tym razem ich obecność była związana z nadchodzą Wielkanocą. Na początek pani Małgosia przeczytała dzieciom opowiadanie o jajkach. Następnie maluchy pod fachowym nadzorem ozdabiały papierowe jajka. Podczas pracy wykazały się dużą kreatywnością i zaangażowaniem. Każda pisanka była piękna i wyjątkowa. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze  i sprawiło dzieciom dużo radości. Na zakończenie spotkania przedszkolaki otrzymały jeszcze   ślicznego zajączka oraz słodycze.

Dziękujemy!!!

DW

• 8.03.2024

8 Marca - jest wyjątkowym dniem, ważnym dla wszystkich kobiet. Wpisał się on na stałe do naszego kalendarza.

Z okazji Dnia Kobiet w szkole od samego rana panowała radosna atmosfera. Każda klasa świętowała to marcowe święto na swój sposób. Chłopcy prześcigali się w pomysłach na atrakcyjny sposób spędzenia tego dnia. Były serdeczne życzenia, kwiaty, upominki, odświętnie udekorowane sale lekcyjne oraz słodkie poczęstunki.

Wszystkie kobietki, te małe i duże dziękują chłopcom za pamięć i piękne życzenia.