• Zdrowo i kolorowo

• 26.09.2022

W ramach szkolnej akcji ,,Pyszności z sadu i ogrodu” Piątoklasiści w dniu 22 września przynieśli do klasy warzywa i owoce ze swoich ogrodów. Wszyscy uczniowie – dając upust swojej kreatywności - zadbali o to, aby nie tylko wybornie smakowały, ale też pięknie się prezentowały! Czegóż tam nie było…Obok tradycyjnych warzyw i owoców pojawiły się brzoskwinie, morele, żółte maliny, arbuzy, kiwi, a nawet czosnek. Nie mogło zabraknąć różnych przetworów: ogórków, soków i dżemów!

Na każdej przerwie uczniowie korzystali z warzywno – owocowych przekąsek! Wszyscy bowiem zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne dla naszego zdrowia jest spożywanie produktów, które są skarbnicą witamin.

MBl.

• Zaelektryzowani

• 21.09.2022

21 września 2022 r. w naszej szkole odbyły się niecodzienne pokazy fizyczno-chemiczno-biologiczne grupy ,,Zaelektryzowani” z Lublina. Celem pokazu było przybliżenie uczniom tajników fizyki, chemii i biologii w bardzo prosty i atrakcyjny sposób dla dzieci.  Pokazowi towarzyszyły widowiskowe eksperymenty i doświadczenia. Najciekawszym elementem pokazu była możliwość aktywnego uczestnictwa w doświadczeniach, z czego nasi uczniowie byli najbardziej zadowoleni. Największym zainteresowaniem cieszyły się zabawy z helem i ciekłym azotem, wybuchowe spalanie wodoru, doświadczenia z przyssawkami budowlanymi oraz  „przejażdżka” poduszkowcem. Dostarczyły one uczniom wiele zabawy, było mnóstwo śmiechu, ale dzieci otrzymały również sporą porcję wiedzy.

• Pyszności z sadu i ogrodu

• 21.09.2022

To jak się odżywiamy ma wpływ na nasze zdrowie, samopoczucie, zdolność i szybkość uczenia się. Właściwe odżywianie dodaje nam urody. Musimy dbać, aby nasz organizm otrzymywał każdego dnia niezbędne składniki odżywcze.

Warzywa i owoce to produkty, z którymi powinniśmy się na dobre zaprzyjaźnić, dlatego 20 września 2022r. klasy I-III z naszej szkoły własnoręcznie przygotowały owocowe przekąski w ramach akcji ,,Pyszności z sadu i ogrodu”. Po skończonej pracy wszystkie dzieci ze smakiem zjadły owocowe i warzywne przysmaki. Na tych zajęciach dzieci nauczyły się jak ważne dla naszego zdrowia jest spożywanie owoców i warzyw. Było smacznie i kolorowo.

• Bioróżnorodność przyrodnicza obszarów wiejskich

• 16.09,2022

16 września br. uczniowie kl. I - VIII wzięli udział w prelekcji przedstawicieli Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie pt. "Rola owadów zapylających w zachowaniu bioróżnorodności przyrodniczej obszarów wiejskich". Spotkanie przygotowały Panie z KGW "Swojaki" z Tarzymiechów Trzecich w ramach realizacji projektu unijnego.

• Wyjazd edukacyjny do Lublina

• 15.09.2022

15 września 2022 r. uczniowie klas VII - VIII uczestniczyli w wyjeździe edukacyjnym do Lublina. W tym roku ze względu na warunki atmosferyczne zamieniono wizytę w Ogrodzie Botanicznym UMCS na film w kinie. Dzięki temu uczniowie obejrzeli bardzo ciekawy i pouczający film pt. "Za duży na bajki".

Po seansie na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki UMCS odbyły się specjalne pokazy fizyczne. Uczniowie z dużym zainteresowaniem przypatrywali się prezentowanym doświadczeniom. Eksperymenty były przeprowadzone w sposób zrozumiały dla odbiorców, poruszały następujące zagadnienia: „Ruch obrotowy”, „Elektrostatyka”, „Płyny” i „Światło i oko”.

To był baaardzo ciekawy dzień!

• Piłkarski Turniej Wolności

• 11.09..2022

W niedzielę 11 września 2022 r. na stadionie im. Adama Suszka w Izbicy odbyła się II Edycja Piłkarskiego Turnieju Wolności. W imprezie piłkarskiej reprezentowali naszą szkołę uczniowie z klas I - IV. Pomimo złej aury zwyciężyła dobra zabawa i ogromne emocje.

AB

• "Ballady i romanse" Adama Mickiewicza lekturą jedenastej odsłony Narodowego Czytania

• 5.09.2022

5 września 2022 r. w naszej Szkole, już po raz czwarty, odbyło się Narodowe Czytanie. To projekt, którego głównym celem jest zachęcanie młodzieży do ,,zgłębiania” naszych największych, narodowych dzieł. Akcja Narodowego Czytania organizowana jest przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, a podczas następnych edycji przeczytano kolejno: „Trylogię” Henryka Sienkiewicza oraz „Lalkę” Bolesława Prusa. Wśród prezentowanych pozycji znalazły się również takie klasyki literatury, jak „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego, „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego czy „Balladyna” autorstwa Juliusza Słowackiego.  W tym roku - zgromadzeni w sali gimnastycznej uczniowie klas IV – VIII  wysłuchali pięknego czytania  ballady Adama Mickiewicza ,,Świtezianka”, upamiętniając dwusetną rocznicę opublikowania dzieła, które uznano za symboliczne otwarcie epoki romantyzmu.

MBl.

• Witaj, szkoło!

• 1.09.2022

1 września rozpoczęliśmy kolejny rok nauki. O godz. 9.00 odbyła się msza św. w Kaplicy w Tarzymiechach. Następnie wszyscy przybyli do szkoły, gdzie odbył się apel inaugurujący nowy rok szkolny 2022/2023.

Wszystkim Uczniom życzymy, aby w nowy rok szkolny wkroczyli pełni entuzjazmu, a zdobywanie wiedzy nie było męczące, tylko stało się pasją.