• Niecodzienna lekcja historii

• 2.10.2023

Dnia 2 października 2023 roku w naszej szkole gościli członkowie Grupy Artystycznej Rekonstrukto. Przygotowali oni  pokaz historyczny pod tytułem ,,Powstanie styczniowe”. Tematyka nie była przypadkowa, ponieważ w tym roku przypada 160. rocznica tego największego polskiego powstania. Uczniowie przypomnieli sobie okoliczności rozbiorów i dążenia Polaków do odzyskania niepodległości. Opowieściom towarzyszyła prezentacja strojów powstańczych i kolekcja broni białej i palnej. Dzieci miały możliwość przećwiczyć pozycje strzeleckie, wcielić się w rolę powstańców, walczyć na szable i kosy. Zobaczyły jak działa pistolet skałkowy i usłyszały strzały z muszkietu. Bezpośredni kontakt  z eksponatami historycznymi  to bardzo ważne doświadczenie.  Ta lekcja historii na pewno pozostanie na długo w pamięci naszych uczniów.

JKw.

• 2.10.2023

30 września obchodzony jest Dzień Chłopaka. Z tej okazji we wszystkich klasach naszej szkoły dziewczynki obdarowały chłopców prezentami oraz przygotowały poczęstunki. Dziękujemy rodzicom za pomoc w organizacji tego wydarzenia.

• Przerwa na czytanie

• 31.10.2023

Październik 2023 r. to miesiąc czytelnictwa w naszej szkole. Po raz kolejny wzięliśmy udział w IV Międzynarodowej edycji VIII Ogólnopolskiej akcji “Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”.

Uczniowie naszej szkoły czytali książki przyniesione z domu lub wypożyczone z biblioteki szkolnej. Oddawali się lekturze na szkolnych korytarzach, w bibliotece i w specjalnie wyznaczonych do tego strefach czytania. Czytali książki, które lubią, bo to sprawia największą przyjemność.

W ramach akcji klasy IV- VIII gościli w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Anny Platto w Izbicy. Mieliśmy okazję zobaczyć, jak wygląda księgozbiór i katalog książek. Panie z biblioteki wytłumaczyły, jak założyć kartę czytelnika. Uczniowie mogli również poczytać oraz przejrzeć swoje ulubione pozycje książkowe.

Akcja miała na celu: promocję czytelnictwa, integrację środowiska lokalnego oraz zachęcenie słuchaczy do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

Dziękujemy wszystkim za udział w tej ważnej i potrzebnej akcji.

AK.

• Dzień z filmem i książką

• 25.10.2023

25 października uczniowie kl. IV-VIII  wzięli udział w wyjeździe edukacyjnym do Zamościa i Izbicy w ramach realizowanej w szkole akcji "Dzień z filmem i książką".

W kinie Stylowy w Zamościu uczniowie obejrzeli  film pt."Sposób na ducha". Wypełniona przygodami, przezabawna komedia ukazywała ducha, który nie mógł wypędzić ze swojego domu nieproszonych gości i próbował zdjąć z siebie dawną klątwę. Film powstał na podstawie ponadczasowej i chwytającej za serce opowieści autorstwa Oscara Wilde’a.

W Izbicy uczniowie odwiedzili Gminną Bibliotekę Publiczną im. Anny Platto. Panie pracujące w bibliotece opowiedziały o zbiorach bibliotecznych i sposobach ich katalogowania, a także o realizowanych projektach.  W czasie wizyty uczniowie naszej szkoły: Kamila Czochrowska, Karolina Waszak, Martyna Karpowicz, Faustyna Grobelna, Maja Żak, Mateusz Gieleta i Michał Wójvcik otrzymali nagrody za udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez tutejszą placówkę.

Wyjazd był bardzo udany.  Mamy nadzieję, że uczniowie będą chętniej sięgać po ciekawe książki i oglądać wartościowe filmy.

• Dzień Komisji Edukacji Narodowej

• 18.10.2023

18 października 2023 r. o godzinie 12.30 w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej. Na uroczystość przybyli pracownicy szkoły oraz rodzice.

Część artystyczną przygotowali uczniowie kl. IV - V.  W krótkim programie słowno - muzycznym podziękowali pedagogom za ich trud i poświęcenie. Wręczyli również nauczycielom i pracownikom szkoły własnoręcznie wykonane upominki. Po części artystycznej głos zabrały Pani Dyrektor Małgorzata Poniedziałek oraz Pani Małgorzata Łagoda - przewodnicząca Rady Rodziców. Obie panie podziękowały pracownikom za dotychczasowe zaangażowanie oraz złożyły im życzenia. Następnie rodzice zaprosili wszystkich na słodki poczęstunek. Miłym rozmowom nie było końca…

• Wyjazd do kina

• 17.10.2023

W dniu 17 października 2023 r. w ramach akcji „Popołudnie z bajką” dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I-III wybrały się na bajkę animowaną pt.: „PSI PATROL. WIELKI FILM” do kina Stylowy w Zamościu. Mali widzowie odbyli podróż z ekipą Psiego Patrolu do Miasta Przygód, który ruszył do akcji, aby zaprowadzić porządek. Bajka była świetną rozrywką, z której wypłynął mądry i niebanalny morał, że nie można się poddawać, należy być odważnym i pomocnym dla innych. Pełni wrażeń oraz przykładnej przyjaźni uczniowie uśmiechnięci i szczęśliwi wrócili do szkoły.

AB