• Szkolna Wigilia

• 22.12.2023

22 grudnia 2023 r. wszyscy uczniowie naszej szkoły oraz przedszkolaki, jak co roku uczestniczyli w przygotowanej przez rodziców szkolnej Wigilii. Tym razem odbyła się ona w remizie strażackiej.

Ważnym punktem tego dnia było widowisko bożonarodzeniowe "Jasełka", przygotowane przez uczniów kl. II - VIII pod kierunkiem Pani Renaty Nizioł. Po przedstawieniu dyrektor szkoły Pani Małgorzata Poniedziałek podziękowała artystom i ich opiekunowi za przygotowanie "Jasełek" oraz złożyła świąteczne życzenia przybyłym na uroczystość rodzicom, uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły. Do życzeń przyłączyła się również przewodnicząca Rady Rodziców - Pani Małgorzata Łagoda.

Następnie wszyscy zgromadzeni w remizie strażackiej podzielili się opłatkiem, usiedli przy stolikach przykrytych białymi obrusami, konsumowali tradycyjne potrawy przygotowane przez rodziców. W tym roku zorganizowano konkurs na najładniejszy stół wigilijny. Jury konkursu nie było w stanie wybrać zwycięzcy. Wszyscy uczniowie otrzymają nagrody!

Nie zabrakło również wspólnego śpiewania kolęd. Każda klasa, grono pedagogiczne oraz rodzice wykonali jeden utwór. Wspólne kolędowanie jest już naszą tradycją!

To był na pewno dzień, który na długo pozostanie w naszej pamięci!

• Pierniczkowe cudeńka

• 20.12.2023

Przedświąteczny czas  kojarzy się z pieczeniem i dekorowaniem pierniczków oraz wspólnym kolędowaniem. Również w naszym przedszkolu nie mogło tego zabraknąć.  15 grudnia odwiedziły nas panie z KGW ,,Swojaki’’ z Tarzymiech Trzecich.  Na stołach pojawiły się pierniczki,  kolorowy lukier, pisaki cukrowe oraz przeróżne posypki. Dzieci pod czujnym okiem pań  z wielkim zaangażowaniem  dekorowały pierniki. Każdy wyglądał inaczej, był wyjątkowy i niepowtarzalny. Pani Małgosia na piernikach wypisała imiona wszystkich przedszkolaków. Warsztaty były wspaniałą zabawą- bardzo pachnącą i równie smaczną. Na zakończenie odbyło się wspólne kolędowanie. Dzieci w podziękowaniu  wręczyły  ,,kobietkom’’ medale- niestety tylko papierowe, a zasłużyły na złote.

Serdecznie dziękujemy wszystkim paniom za przygotowanie pierników, kolorowe ozdoby, stroik oraz poświęcony czas i  cudowną atmosferę.

DW

• Wyjazd edukacyjny do Izbicy

• 6.12.2023

W dniu 6 grudnia 2023 roku nasze dzieci z Oddziału Przedszkolnego i klas I - III były na przedstawieniu teatralnym "Świąteczna gorączka Olafa" organizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną im. Anny Platto w Izbicy.

Dziękujemy pani dyrektor Edycie Kurek za możliwość uczestnictwa w wydarzeniu kulturalnym.

JKł.

• Mikołajki w naszej szkole!

• 5.12.2023

5 grudnia 2023 r. uczniów naszej szkoły i przedszkola odwiedził długo oczekiwany gość. Miał czerwony strój, długą, białą brodę, dźwigał bardzo ciężki worek, a w nim prezenty. Spotkanie przebiegło w bardzo radosnej atmosferze. Były specjalnie przygotowane na ten dzień wierszyki i piosenki. Święty Mikołaj obdarował wszystkie dzieci prezentami. To był pełen niespodzianek dzień!

Święty Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok!

• Hokus – pokus, czary – mary, niech się spełnią andrzejkowe czary

• 30.11.2023

30 listopada w oddziale przedszkolnym był dniem radosnych zabaw oraz wróżb, podczas których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Oczywiście wszystkie wróżby traktowane były z ,,przymrużeniem oka’’. Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy muzyce. Dużo śmiechu było przy rozpoznawaniu cieni. Przedszkolaki otrzymały również słodki poczęstunek. Ten magiczny dzień  przyniósł dzieciom wiele radości i były okazją do wspólnej zabawy.

DW

• Andrzejki w naszej szkole!

• 1.12.2023

Według dawnych wierzeń, noc świętego Andrzeja miała magiczną moc, pozwalającą zerknąć w przyszłość. Zgodnie z tradycją w naszej szkole odbyła się "Zabawa Andrzejkowa", w której wzieli udział uczniowie kl. I-VIII.

Wszystkie dzieci przy dźwiękach ulubionych melodii bawiły się w pięknie przystrojonej sali. Nie zabrakło tradycyjnych wróżb i przepowiedni. Było lanie wosku, wyścigi butów, czy poznanie imienia przyszłego męża lub żony. Ten, komu udało się celnie rzucić monetą do miski z wodą, miał szansę na spełnienie swojego marzenia.  Dzięki wróżbom uczniowie dowiedzieli się jaki zawód będą wykonywać, czy będą szczęśliwi, czy przed nimi dalekie podróże oraz co czeka ich w przyszłości...

Wspólnie spędzony czas upłynął wszystkim bardzo szybko w miłej atmosferze. Uczniowie mogli przekonać się, że tradycyjne Andrzejki to przede wszystkim dobra zabawa.

• Akcja Onko Mikołaj

• 1.12.2023

Nasza szkoła została partnerem akcji "Onko Mikołaj", której celem było podarowanie małym pacjentom Lubelskiego Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego im. Antoniego Gębali chwil radości.

Uczniowie naszej szkoly  aktywnie włączyli się  w organizację tego przedsięwzięcia przynosząc wiele prezentów dla chorych dzieci.  Samorząd Uczniowski  w dn. 28 - 29.11.2023 r. zorganizował kiermasz ciast. Za uzyskane ze sprzedaży środki zakupiono artykuły papiernicze, kolorowe piżamy oraz kocyk.

Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc w organizacji kiermaszu ciast oraz  wszystkim za  podarowane paczki.

Dzięki Wam świat jest lepszy!

Zgromadzone prezenty trafią do dzieci z oddziału onkologicznego Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie z okazji Mikołajek.