• Choinka szkolna

• 26.01.2024

26 stycznia 2024 r. w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej naszej szkoły odbyła się zabawa choinkowa dla dzieci. Były tańce w parach, kółeczku, wężyki.  Rada Rodziców i obecne na zabawie mamy zapewniły wszystkim uczestnikom smaczny posiłek, ciasto, owoce i napoje.

Dużą niespodzianką okazała się wizyta Św. Mikołaja, który wręczył zgromadzonym dzieciom prezenty. Dziękujemy za upominki! Zapraszamy Św. Mikołaja  do naszej szkoły również w przyszłym roku!

Zabawa choinkowa udała się doskonale, a uczniowie pełni wrażeń rozeszli się do domów.

• Zaelektryzowani

• 12.01.2024

12 stycznia 2024 r. w naszej szkole odbyły się niecodzienne pokazy fizyczno-chemiczne pt. „Zasady fizyczne czy kwasy chemiczne” grupy ,,Zaelektryzowani” z Lublina. Celem pokazu było przybliżenie uczniom tajników fizyki i chemii w bardzo prosty i atrakcyjny sposób.  Pokazowi towarzyszyły widowiskowe eksperymenty i doświadczenia. Najciekawszym elementem pokazu była możliwość aktywnego uczestnictwa w doświadczeniach, z czego nasi uczniowie byli najbardziej zadowoleni. Największym zainteresowaniem cieszyły się zabawy z helem i ciekłym azotem. Dostarczyły one uczniom sporą porcję wiedzy, jak i również wiele zabawy, śmiechu i radości.

RSz

• Konkurs matematyczny

• 22.12.2023

22 grudnia nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu: „Matematyczny Kalendarz Adwentowy”. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań matematycznych wśród uczniów kl. II – VIII. Uczniowie codziennie (od 1 grudnia) rozwiązywali zadania związane z tematyką świąteczną, dostosowane do możliwości i umiejętności uczniów poszczególnych kategorii wiekowych. Konkurs cieszył dużym powodzeniem wśród uczniów. Wzięło w nim udział aż 32 osoby.

Zwycięzcy konkursu:

I miejsce: Hanna Bereza kl. II

Lidia Łagoda kl. III

Alan Bereza kl. V

II miejsce: Alan Król kl. II

Kamila Czochrowska kl. VI

Dawid Król kl. VI

III miejsce: Michał Wilk kl. III

Mateusz Gieleta kl. VI

Martyna Karpowicz kl. VI

Faustyna Grobelna kl. VI

Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni.

Gratulacje!!!

RSz

• Sukcesy naszych uczennic

• 14.12.2023

14 grudnia 2023 roku w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Krasnymstawie odbył się finał V powiatowego konkursu literackiego- plastycznego ,, Nasze lektury – znamy i czytamy” inspirowanego lekturą ,,Nad Niemnem’’ Elizy Orzeszkowej.

Pierwszy etap konkursu odbywał się w bibliotekach gminnych i miejskiej. Następnie prace nagrodzone i wyróżnione przesłano do biblioteki powiatowej.

W kategorii literackiej uczestnicy konkursu mieli napisać opowiadanie twórcze o tym, jak wyobrażają sobie dalsze losy bohaterów przedstawionych w ,,Nad Niemnem”, lekturze polecanej przez Parę Prezydencką na 12 edycję Narodowego Czytania 2023 roku.  Opowiadania napisały: Faustyna Grobelna i Maja Żak – uczennice klasy 8.

Zadanie w kategorii plastycznej polegało na zaprojektowaniu okładki książki ,,Nad Niemnem”. Praca mogła być wykonana dowolna techniką plastyczną. Kamila Czochrowska z klasy 6 przygotowała swój projekt okładki książki.

Prace literackie Faustyny i Mai oraz praca plastyczna Kamili zostały nagrodzone. Nagrody  dla laureatów konkursu ufundowała Pani prezydentowa Agata Kronhauser – Duda, Starostwo Powiatowe w Krasnymstawie oraz Poseł na Sejm RP Jarosław Sachajko.

Dziewczynom gratulujemy sukcesów!!!

J.Kw.