• 26.04.2021

W dniach od 26 kwietnia do 7 maja w Samorządowym Ośrodku Oświaty w Izbicy wydawane są decyzje w sprawie przyznania stypendium szkolnego za okres od stycznia do czerwca 2021 r.

• ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI
          • Światowy Dzień Książki

• ,,Pokój bez książek jest jak ciało bez duszy”!
                                                                    Cyceron

23 kwietnia 2021 r. obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, stąd lekcje języka polskiego miały nietypowy przebieg…

W obecnych czasach, gdy wielką rolę odgrywają wszelkiego rodzaju mass media, w szczególności: radio, telewizja, Internet,  coraz rzadziej z własnej inicjatywy sięgamy po różnego rodzaju książki. Jako nauczyciel j. polskiego  jestem świadoma,  że czytając książki:

• poszerzamy swoja wiedzą o świecie,
            • rozwijamy wyobraźnię,
            • ćwiczymy pamięć,
            • poszerzamy  zasób słownictwa,
            • łatwiej wyrażamy swoje myśli i uczucia,
            • prościej jest się nam komunikować i wypowiadać,
            • zyskujemy większą zdolność do zrozumienia ludzkich emocji – śledzimy i przeżywamy losy bohaterów,
            • uczymy się na błędach i doświadczeniach bohaterów literackich, nabywamy wiedzę na temat nieznanych nam dotychczas sytuacji,
            • w losach bohaterów możemy zaleźć odbicie własnych problemów, co często pomaga się nam z nimi zmierzyć,
            • redukujemy stres i poprawiamy nastrój.

Dla wielu z nas książka jest dobra na wszystko! To najlepszy przyjaciel człowieka! Naszym pragnieniem jest to, aby uczniowie  z ochotą i zainteresowaniem sięgali po różnego rodzaju książki. Taktowali czytanie jako przyjemność i źródło wiedzy o otaczającym nas, fascynującym  świecie.

Z tej to okazji uczniowie poznali historię książki, jej budowę, opowiadali i pisali o swoich ulubionych książkach, tworzyli piramidę korzyści wynikających z czytania, a także wykonali plakaty zawierające motta i złote myśli poświęcone książkom.

Poniżej niektóre z prac uczniów!

Moja ulubiona książka to “Klub Tiary”.

Jest to seria książek pisarki Vivian French, opisująca życie księżniczek. Wydane zostało ich aż 18 w trzech seriach: “Akademia Księżniczek”, “Rubinowy Pałac”, “Srebrne wieże”. Opowiadają one historie różnych bohaterek, jak np. Emilly, Charlotty, Daisy, Olivii. Z każdej części możemy nauczyć się czegoś ciekawego, poznać życie w zamku, zrozumieć jak zostać dobrą przyjaciółką, księżniczką i jak przy tym fajnie się bawić.

Książki są bardzo ciekawe, zabawne, intrygujące.  Bardzo je lubię czytać i nawet nazwałam swoją rybkę –Tiara.

Faustyna Grobelna

Kl. V

Moja ulubiona książka to ,,Doktor Dolittle i jego zwierzęta". Pan Dolittle to niezwykły człowiek. Bardzo kocha zwierzęta - tak jak ja. Posiada niezwykły dar porozumiewania się z nimi, czego bardzo mu zazdroszczę. Uczy nas miłości do nich. Nie czuje potrzeby posiadania pieniędzy. Jest bezinteresowny. Bardzo polubiłam bohatera tej lektury i podziwiam go za to, co robi.

Maja Żak

Kl. V

MB

• Powitanie Wiosny

•     Powitanie Wiosny to dla każdego przedszkolaka wyjątkowe wydarzenie. Dzieci piosenkami, zabawami, konkursami oraz wspólnym tańcem przywitały najpiękniejszą porę roku – Wiosnę. Następnie wszystkie przedszkolaki udały się na wiosenny spacer, aby poszukać jej oznak w przyrodzie.  Dzieci powróciły do przedszkola z nadzieją, że upragniona Wiosna na dobre pozostanie z nami i zazieleni łąki, drzewa, trawy.

• Międzynarodowy Dzień Słońca

•     23  marca 2021 r. w Naszej grupie przedszkolnej obchodzony był „Międzynarodowy Dzień Słońca” Tego dnia dzieci przybyły do przedszkola ubrane w słoneczne stroje. Wszyscy otrzymali opaski  ze słońcem, a sala przystrojona była w żółtymi dekoracjami.

Były słoneczne zabawy, tańce, zadania i prace plastyczne. Tego dnia w przedszkolu było słonecznie i radośnie. Podczas zajęć panowała radosna atmosfera, a żółty kolor dodał wszystkim dzieciom pozytywnej energii.