• Rozpoczynamy oszczędzanie 2020/21!

• 27.09.2020

W tym roku szkolnym zaczniemy oszczędzanie w nietypowy sposób. Nie będzie jak co rok apelu ogólnoszkolnego. Za to członkowie SKO z kl. III przygotowali i nagrali część artystyczną ukazującą sposoby oszczędzania,  (nie tylko pieniędzy). Zapraszamy wszystkich do obejrzenia filmiku.

rozpoczynamy_oszczedzanie.mp4

W tym roku szkolnym nie zabraknie też konkursów organizowanych przez Opiekuna SKO, no i oczywiście wspaniałych NAGRÓD. O poszczególnych konkursach informować będzie gazetka na holu szkolnym, zachęcamy do bieżącego śledzenia zmian na gazetce. Startujemy 1 października 2020 r. ZACZYNAMY OOOSZCZĘĘĘDZAAANIEEE!!!!!!!

• Pyszności z sadu i ogrodu

• 24.09.2020

Sezon na pyszne owoce i warzywa wciąż trwa. Dzieci z naszej szkoły z klas I-III w ciągu ostatnich dwóch tygodni poznały zasady zdrowego odżywiania, a także witaminy znajdujące się w warzywach i owocach. Dlatego też, w dniu 24 września 2020r., z radością przyniosły z domów świeże owoce i warzywa własnoręcznie umyte i pokrojone. Dodatkowo dzieci miały możliwość za pomocą zmysłów poznać dary jesieni z sadu i ogrodu, które osobiście dostarczyły. W salach Sezon na pyszne owoce i warzywa wciąż trwa.

Do akcji promowania "Pyszności z sadu i ogrodu" włączyli się również uczniowie klasy VI i VIII.

• "Balladyna" Juliusza Słowackiego lekturą dziewiątej odsłony Narodowego Czytania

• 7 września 2020 r. w naszej Szkole, już po raz drugi, odbyło się Narodowe Czytanie. To projekt, którego głównym celem jest zachęcanie młodzieży do ,,zgłębiania” naszych największych, narodowych dzieł.  Ze względu na wyjątkową sytuację, czytanie wybranego fragmentu ,,Balladyny” J. Słowackiego odbyło się w tylko w klasie ósmej.

Najpierw uczniowie obejrzeli i wysłuchali czytania Pary Prezydenckiej w warszawskim Ogrodzie Saskim, a następnie zaprezentowali, stworzone przez siebie, prezentacje na temat życia i twórczości J. Słowackiego oraz problematyki dramatu. Chętne dziewczynki wcieliły się w postacie Aliny i Balladyny, odczytując fragment, od którego wszystko się zaczęło… Na koniec wspólnie rozmawiano na temat ponadczasowego przesłania dzieła.