• Śniadaniae daje moc!

• 9.11.2020

9 listopada 2020 r. uczniowie z klas I-III naszej szkoły włączyły się do Ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Śniadanie daje moc" organizowanej w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Celem akcji było uświadomienie dzieciom, jak bardzo ważnym posiłkiem w ciągu dnia jest zdrowe, pożywne i dodające mnóstwo energii - śniadanie. Dzieci miały okazję przekonać się, że śniadanie może mieć różną postać.

Co roku tradycją było wspólne konsumowanie przygotowanego śniadania. W tym roku z powodu zagrożenia zarażenia wirusem nie mogliśmy dzielić się śniadaniem z innymi uczniami w szkole, ale dzięki technologii internetowej możemy zaczerpnąć inspirację od pozostałych dzieci. Zdjęcia oddają wiernie, jak było smacznie, zdrowo i kolorowo:)

• 8.11.2020

Uprzejmie informuję, iż na podstawie wytycznych MEN z 4 listopada 2020 r. nauka w klasach I-III  będzie odbywać się w trybie zdalnym w dniach 9 listopada 2020 r.- 29 listopada 2020 r.

Przedłużone zostaje również do 29 listopada 2020 r. zawieszenie zajęć stacjonarnych w klasach IV- VIII, w których nauka w trybie zdalnym trwa od 26 października 2020 r.

Oddział przedszkolny funkcjonuje bez zmian – w trybie stacjonarnym.

Renata Szałacha

• Informacja o dniach wolnych od zajęć dydaktycznych

• 8.11.2020

Na podstawie § 5 ust. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia  11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. z 2017 r., poz. 1603 z późn. zm.), po zasięgnięciu opinii  Rady Pedagogicznej, Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego, ustalono  dni wolne od zajęć dydaktycznych  w roku szkolnym 2020/2021:

• 2 listopada 2020 r.
            •  4, 5 stycznia 2021r.
            • 25, 26, 27 maja 2021 r. (egzamin ósmoklasisty)
            • 28 maja 2021 r.
            •  4 czerwca 2021r.
        • "Szkoła do hymnu"

• 10.11.2020

We wtorek 10.11.2020 r. uczniowie klas I-III naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji  "Szkoła do hymnu". Niestety nie mogliśmy spotkać się i wspólnie zaśpiewać w szkole, ale zrobiliśmy to online. Mimo tego, że dzieliła nas duża odległość, to i tak było bardzo uroczyście i wzruszająco. Rodzicom bardzo dziękujemy za ubranie dzieci w stroje apelowe.

• Święto Odzyskania Niepodległości

• 10.11.2020

W naszym oddziale przedszkolnym 10 listopada 2020 r. obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji dzieci przyszły w galowych strojach z przypiętymi kotylionami w barwach narodowych, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla nas – Polaków dzień. Podczas występu dzieci recytowały wiersze patriotyczne opowiadające o historii Polski, śpiewały piosenki „Mój Dom” i „Jestem Polką i Polakiem”. Na zakończenie części artystycznej dzieci dumnie odśpiewały też hymn Polski - „Mazurka Dąbrowskiego”.

Dzień Niepodległości był bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on na długo w pamięci naszych „Małych Polaków”. Po części artystycznej dzieci  utrwaliły wiadomości na temat symboli narodowych i wydarzeń  historycznych naszej Ojczyzny w czasie quizu wiedzy o Polce.

Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach  przedszkolaki od najmłodszych lat  uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.

• 5.11.2020

Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek przedszkolaki wzięły udział w bajkowym spotkaniu, w czasie którego opowiadały o swoich ulubionych bajkowych postaciach. Następnie dzieci wykazały się znajomością treści bajek - tych bardziej i mniej znanych.  Rozwiązywali zagadki, układali  puzzle,  rozpoznawali bajki po rekwizycie, oddzielali groch od kaszy. Nie zabrakło również  muzycznych bajkowych zgadywanek oraz  zabaw ruchowych. Na zakończenie dzieci kolorowały swoją ulubioną postać z bajki. Wszyscy bardzo dobrze znają bajki i świetnie radzili sobie z zadaniami.

W tym dniu przypominamy bajki, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa. Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a. Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Warto wybierać więc bajki, gdzie dobro zwycięża, a zło zostaje ukarane.

• Pasowanie na Przedszkolaka i Starszaka

• 27.1o.2020

„Wszyscy pięknie dziś ubrani, uśmiechnięci, uczesani.

Dzień ten w sercach nam zostanie, bo dziś będzie pasowanie!"

W dniu 27 października 2020 r. dzieci z oddziału przedszkolnego  uczestniczyły w uroczystości Pasowania na Przedszkolaka i Starszaka. Dzieci w galowych strojach z dumą recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Punktem kulminacyjnym było pasowanie, poprzez symboliczne położenie ołówka na ramieniu każdego dziecka przez Panią Dyrektor. Następnie Pani Dyrektor wraz wychowawczynią wręczyły dzieciom pamiątkowe dyplomy, medale  oraz słodkie rogi obfitości przygotowane przez  rodziców. Przewodnicząca Rady Rodziców również przygotowała dla dzieci upominki. Na twarzach przedszkolaków widać było powagę i dumę, że w tym dniu, oni są najważniejsi. To miłe spotkanie zakończyło się wspólną fotografią oraz zaproszeniem na słodki poczęstunek.

Nowo pasowanym przedszkolakom i starszakom życzymy wielu sukcesów, nowych przyjaźni i samych radosnych chwil spędzonych w przedszkolu!

• Ślubowanie Uczniów Klasy I

• 22 października 2020 roku odbyło się  uroczyste Ślubowanie Uczniów Klasy Pierwszej. Uczniowie zdali swój pierwszy egzamin. Pani dyrektor Renata Szałacha dokonała pasowania uczniów, którzy oficjalnie zostali przyjęci do grona szkolnego.

W trakcie uroczystości wszyscy uczniowie otrzymali Wyprawki Czytelnicze w ramach kampanii ,,Mała książka - wielki człowiek", której strategicznym celem jest rozwój czytelnictwa wśród dzieci. Projekt realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

J K