Aktualności

        • Wycieczka do Lublina
          • Wycieczka do Lublina

          • 27.05.2019 r.

            W dniu 27 maja 2019 r. uczniowie klasy I i III pojechały na wycieczkę do Lublina. Po przyjechaniu do miasta, najpierw poszliśmy się posilić, czyli na lody. Następnie udaliśmy się do Sali Zabaw, gdzie każdy "dokazywał" do woli. Najchętniej korzystaliśmy z automatu, w którym można było wygrać jakąś nagrodę. Później odbyły się warsztaty w Manufakturze Czekolady "Solidarność". Każdy przygotował tam własną czekoladę z różnymi bakaliami. Można też było nabyć słodkie upominki dla najbliższych. To była najsmaczniejsza" wycieczka. Było SUPER!

             

             

                 

             

               

             

             

        • Dzień Matki
          • Dzień Matki

          • 24.05.2019

                Dzisiaj, jak co roku w naszej szkole, miala miejsce wyjątkowa uroczystość - apel z okazji Dnia Matki. Uczniowie naszej szkoły przedstawili montaż słowno-muzyczny, zlożyli serdeczne życzenia oraz wręczyli upominki. Nie obyło się bez wzruszeń! Nie jednej Mamie łezka zakręciła się w oku!

            MY RÓWNIEŻ PRZYŁĄCZAMY SIĘ DO WSZYSTKICH ŻYCZEŃ!

             

        • Miejsca pamięci narodowej
          • Miejsca pamięci narodowej

          • 9.05.2019

                Dnia  9 maja  2019 r. miał miejsce wyjazd edukacyjny uczniów klasy VI do miejsc pamięci narodowej na terenie Gminy Izbica i na cmentarz żydowski w Izbicy. Trasa prowadziła z Tarzymiechów do Wirkowic, przez Izbicę, następnie do Orłowa Drewnianego i Kryniczek.

               W centrum Wirkowic uczniowie oglądali pomnik  poświęcony  pamięci ofiar  pacyfikacji i wysiedlenia  miejscowości. W Izbicy zatrzymaliśmy się przy pomniku upamiętniającym m.in. ofiary II wojny światowej i nieopodal usytuowanym monumencie poświęconym misji Jana Karskiego. W Orłowie Drewnianym naszym przystankiem był pomnik skryty wśród zieleni ,upamiętniający ofiary niemieckiej egzekucji z  28 lutego i 20 maja 1942 roku.

                Bardzo ciekawą formą pomnika jest kopiec znajdujący się w Kryniczkach. Aby przeczytać, co napisano na tablicy informacyjnej, uczniowie szybko pokonali schody pnące się w górę. W  Kryniczkach, podobnie jak w Orłowie  z rak niemieckich zginęli niewinni ludzie. Będąc na szczycie kopca można było podziwiać piękne krajobrazy tej miejscowości.

                Ostatnim punktem  wyjazdu był cmentarz żydowski w Izbicy. To także część historii naszej małej ojczyzny. Wyjazd edukacyjny  mający na celu poznanie wydarzeń z czasów II wojny przez pryzmat miejsc pamięci był jednym z działań w ramach innowacji pedagogicznej ,,Moja mała i duża ojczyzna w czasie II wojny światowej”.

        • Witaj Maj, Trzeci Maj!
          • Witaj Maj, Trzeci Maj!

          • 26 kwietnia 2019 r. odbył się w naszej szkole apel z okazji 228 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami wzięli również udział w gminnych obchodach tego święta w kościele św. Zofii w Tarnogórze.

        • Dzień Ziemi
          • Dzień Ziemi

          •  

                25 kwietnia 2019 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w obchodach  „Dnia Ziemi”. Z tej okazji odbył się apel, podczas którego młodzież z kl. VII zaprezentowała część artystyczną. Wszyscy wychowankowie uroczyście ślubowali dbać o przyrodę, a po apelu  wyposażeni w jednorazowe rękawice ochronne oraz foliowe worki, porządkowali najbliższe otoczenie szkoły.

                Mamy nadzieję, że wszyscy będą dbać o Ziemię nie tyko "od święta" i zaprocentuje to w przyszłości!

        • Konkurs recytatorski
          • Konkurs recytatorski

          • 11 kwietnia 2019 r. w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski ph. "W kręgu poezji I. Krasickiego i A. Mickiewicza". Wzięło w nim udział 22 uczestników. Uczniowie rywalizowali między sobą w dwóch kategoriach: kl. I-III i kl. IV-VII. Nad przebiegiem konkursu czuwało Jury w składzie:

            Przewodniczaca: Jolanta Żabniak – nauczyciel SP w Tarzymiechach;

            Członkowie: Małgorzata Kuryło – przedstawiciel Rady Rodziców;

            Agnieszka Kaszak – przedstawiciel Rady Rodziców;

            barbara Nizioł - przedstawiciel Rady Rodziców;

            Katarzyna Witos – przedstawiciel Rady Rodziców;

            Iwona Pałka - przedstawiciel Rady Rodziców;

            Sylwia Nizioł - przedstawiciel Rady Rodziców.

            Wszyscy pięknie recytowali wybrane przez siebie wiersze. Po burzliwych obradach Jury wyniki rywalizacji konkursowej przedstawiały się następująco:

             Kategoria I – uczniowie kl. I-III

            I miejsce- Maja Żak kl. III

            II miejsce – Martyna Karpowicz kl. I

            III miejsce – Łukasz Hałas  kl. III

            Wyróżnienie – Kamila Czochrowska kl. I

             

            Kategoria II – uczniowie kl. IV-VII

            I miejsce –  Patrycja Hałas kl. V

            II miejsce – Milena Nizioł kl. VI

            III miejsce – ZJulia Knapa kl. VII

            Wyróżnienie – Sandra Nizioł kl. V

                                     Weronika Pałka kl. VII

            Uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki, a zwycięzcy nagrody rzeczowe.

            Wszystkim uczestnikom gratulujemy udanych występów i życzymy dalszych sukcesów! smiley

        • Pani weterynarz w naszej szkole!
          • Pani weterynarz w naszej szkole!

          •     

                 Dnia 11 kwietnia 2019 r., na zaproszenie klasy przedszkolnej, do naszej szkoły przybyła Pani Magdalena Kuryło - lekarz weterynarii z Izbicy. Uczniowie klasy I podczasa spotkania z Panią weterynarz otrzymali wiele cennych informacji o zwierzętach i opiece nad nimi. Każde dziecko mogło również posłuchać za pomocą stetoskopu bicia swojego serca. Na zakończenie bardzo ciekawego spotkania uczniowie klasy I wręczyli Pani doktor własnoręcznie wykonane rysunki, tematycznie związane z pracą lekarza weterynarii.

            Dziękujemy za spotkanie!

        • Spotkanie z żołnierzem
          • Spotkanie z żołnierzem

          •     We wtorek, 26 marca 2019 r. gościliśmy w naszej starszego szeregowego Tomasza Wilka działonowego operatora BWP-1 Jednostki Wojskowej 3391 w Zamościu. Pan Tomasz podczas spotkania z uczniami z klas młodszych (kl. I, kl. III) zapoznał dzieci z zawodem żołnierza. Wytłumaczył jak jest to trudna praca i jak ważna dla naszej ojczyzny. Z wielką pasją opowiedział o wykonywanych obowiązkach, o tym, że żołnierze nie tylko bronią kraju, ale też pomagają w sytuacjach kryzysowych oraz biorą udział w misjach pokojowych poza granicami ojczyzny.

                Duże zainteresowanie wśród uczniów wzbudził pobyt Pana Tomasza na misjach w Afganistanie. Dzieci z uwagą słuchały opowieści popartych zdjęciami i filmami z pobytu w tym kraju.

                Uczniowie zobaczyli  mundur żołnierza oraz poznali znaczenie znajdujących się na nim wszystkich odznaczeń i symboli. Dzieci mogły przymierzyć wojskowe nakrycie głowy. Wszyscy uczniowie z wielkim zainteresowaniem słuchali opowieści Pana Tomasza, chętnie zadając pytania. Z nieskrywaną radością uczniowie „przeszli  szkolenie z wojskowej musztry”. W podziękowaniu za tak interesujące spotkanie nasi uczniowie wręczyli własnoręcznie wykonane laurki oraz pięknie zadeklamowali  wiersz:

            „A jak ja urosnę i jak będę duży

            zostanę żołnierzem,

            w wojsku będę służył.

            Będę chodził dumny w żołnierskim mundurze,

            a gdy ktoś mnie spyta powiem Polsce służę…”

            W rewanżu Pan Tomasz poczęstował uczniów słodyczami.

                Spotkanie zainteresowało zarówno chłopców, jak i dziewczynki, które również chciałyby w przyszłości zostać profesjonalnymi żołnierzami, służącymi swojej ojczyźnie. Zajęcia odbyły się w ramach orientacji zawodowej w klasach I–III szkoły podstawowej, której celem jest wstępne zapoznanie uczniów z różnorodnością zawodów na rynku pracy.

                 Z całego serca dziękujemy za niecodzienną lekcję historii, za czas poświęcony dzieciom i pokazanie, jak niezwykłym zawodem jest służba żołnierza.

        • Turniej Wiedzy Pożarniczej
          • Turniej Wiedzy Pożarniczej

          •    

                14 marca 2019 r. w sali Urzędu Gminy Izbica odbył się etap gminny Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Uczniowie naszej szkoły

            Bartłomiej Nizioł z kl. VIII  zajął III miejsce w kategorii kl. VII-VIII oraz gimnazjum

            Jakub Nizioł z kl. V zajął III miejsce w kategorii kl. IV-VI.

            Serdecznie gratulujemy sukcesu i zachęcamy wszystkich do udziału w turnieju w przyszłym roku!

        • Dzień Kobiet
          • Dzień Kobiet

          •  

                8 marca 2019 r. obchodziliśmy w naszej szkole "Dzień Kobiet". Z tej okazji program artystyczny "na wesoło"  przygotowali chłopcy z kl. IV-V. Ich występ wszystkim bardzo się podobał.

                 Wszystkim kobietom małym i dużym,  z okazji Święta Kobiet, życzymy spełnienia marzeń!

        • Zakończenie karnawału
          • Zakończenie karnawału

          •  

                 Dnia 4 marca 2019 r. uczniowie kl. I i III wspólnie świętowali zakończenie karnawału.  Dzieci z tych klas piekły, a następnie "zajadały się" goframi. W przygotowaniu słodkiego poczęstunku pomagały mamy, które  wspólnie z wychowawczyniami czuwały nad przebiegiem całej uroczystości.

                 Gofry były bardzo, bardzo, bardzo smaczne!smiley

        • Dzień Bezpiecznego Internetu
          • Dzień Bezpiecznego Internetu

          •  

                Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu. Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka. W  naszej szkole DBI obchodziliśmy w lutym 2019 r.  pod hasłem  „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”. Z tej okazji we wszystkich klasach odbyły się tematyczne zajęcia lekcyjne oraz przygotowano gazetkę na holu. Uczniowie kl. IV-VIII wzięli udział w projekcie Fundacji Dajmy Dzieciom Siłę  - kursach  online poświęconym bezpieczeństwie w Internecie. 

                7 lutego 2019 r. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Siennicy Różanej uczniowie kl. VIII wzięli udział w warsztatach „Młodzież w Internecie – szanse, wyzwania, zagrożenia”. Każdy uczeń pracując w grupach miał możliwość aktywnie uczestniczyć w zadaniach przewidzianych przez prowadzących. Tego dnia, nauczyciel informatyki uczestniczył również w szkoleniu „Profilaktyka i pomoc w przypadkach zagrożeń online”. Program szkolenia dotyczył: najnowszych badań na temat cyberprzemocy, tendencji korzystania z urządzeń ekranowych przez dzieci i młodzież, niebezpiecznych treści i zachowania dzieci i młodzieży w cyberprzestrzeni, a także sposobów reagowania na cyberprzemoc.  Zajęcia prowadzili specjaliści z dziedziny cyberprzemocy – Berenika Anders-Mosakowska (ekspert w dziedzinie strategii i audytu komunikacji cyfrowej oraz ochrony wizerunku online) i Wojciech Ronatowicz (streetworker oraz koordynator prac zespołów badawczych w Instytucie Badań Edukacyjnych).

                Wszyscy powinniśmy angażować się w promowanie pozytywnych zastosowań Internetu, promocję tolerancji oraz tworzenie kultury zrozumienia.   Każdy internauta może przyczynić się do tego, że Internet będzie miejscem bezpiecznym i pozytywnym. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta. Internet posiada duży potencjał, który dzieci mogą wykorzystać zarówno w edukacji, kontaktach z rówieśnikami jak również jako formę twórczej rozrywki.

        • Plan zajęć organizowanych podczas ferii zimowych
          • Plan zajęć organizowanych podczas ferii zimowych

          •  

            DATA

            NAZWISKO  NAUCZYCIELA

            RODZAJ ZAJĘĆ

            Poniedziałek

            11.02.

            A. Kogut

            M. Roman

            D. Wlizło

            R. Szałacha

            Gry i zabawy ortograficzne

            i matematyczne

            Wtorek

            12.02.

            A. Bugała

            J. Kłos

            A. Kiszka

            A. Pawlak

            R. Szałacha

            Zajęcia plastyczno-muzyczne

             

            Zajęcia przygotowujące do egzaminu ósmoklasisty.

            Środa

            13.02.

            R. Szałacha

            J. Żabniak

            R. Nizioł

            M. Blenker

            M. Kowalczyk

            M. Blangiewicz

            Projekcja filmu historycznego

            i ćwiczenia na osi czasu.

             

            Zajęcia z j. polskiego przygotowujące do egzaminu ósmoklasisty.

            Piątek

            15.02.

            D. Wlizło



             

            R. Szałacha

            Gry i zabawy ruchowe.

            Turniej halowej piłki nożnej w SP Izbicy.

            Zajęcia  z matematyki przygotowujące do egzaminu ósmoklasisty.

            Poniedziałek

            18.02.

            A. Szuryga

            M. Karpińska

            L. Gwarda

            Zajęcia z matematyki przygotowujące do egzaminu ósmoklasisty.

            Gry i zabawy ruchowe

            i edukacyjne.

             

        • Konkurs Polska światu...
          • Konkurs Polska światu...

          •  

                8 lutego 2019 r. w naszej szkole wręczono nagrody uczniom, którzy wzięli udział w konkursie "Polska światu papeża dała". Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

            kl. I-III

            Waszak Karolina-  I miejsce

            Wójcik Michał- II miejsce

            Nizioł Angelika- III miejsce

            udział

            Wilk Krzysztof

            Grobelna Faustyna

            Karpowicz Martyna

            Powroźniak Dawid

            Pałka Dawid

            kl. IV- VI

            Danielak Norbert-  I miejsce

            Karpowicz Lena – II miejsce

            Kaszak Bartłomiej- III miejsce

        • Bal karnawałowy
          • Bal karnawałowy

          •  

                W środę - 6 lutego, w naszej szkole odbył się "Bal karnawałowy". Uczniowie przygotowali na ten dzień ciekawe stroje, maski lub peruki. Pomysłom nie było końca i trudno było wybrać najciekawszy strój. Wszyscy, którzy się przebrali otrzymali drobne upominki.

                Uczniowie wesoło bawili się przy rytmach karnawałowej muzyki. Zabawa była bardzo udana!

        • Nagrody SKO
          • Nagrody SKO

          • W I półroczu tegoż roku szkolnego odbyły się trzy konkursy zorganizowane przez opiekuna SKO:

            - Konkurs literacki pt: “SKO może spełnić moje najskrytsze marzenia”;

            -Konkurs plastyczny pt: “Oryginalny banknot lub moneta”;

            - Konkurs zorganizowany przez Bank Spółdzielczy w Izbicy na "Kartkę bożonarodzeniową"

            W każdym z tych konkursów specjalnie powołana komisja wybrała najlepsze prace. Wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe na koniec I semestru tj. w dniu 04.02.2019 r., ufundowane z odsetek za rok 2018 nagromadzonych na Zbiorczej Książeczce SOP w Izbicy.

             

        • Lekcje bankowości
          • Lekcje bankowości

          • W dniu 28 stycznia 2019 r. w naszej szkole odbyły się dwie niecodzienne lekcje w klasach VII i VIII. Zajęcia te prowadziła Pani Elżbieta Makuch, Przedstawiciel Banku Spółdzielczego w Izbicy. Lekcje te odbyły się w ramach projektu "Bakcyl”, w którym zaangażowanych jest wiele instytucji. Tematem zajęć było oszczędzanie, a dokładnie "Twoje pieniądze”. Celem głównym zajęć było ukazanie uczniom, jak zrobić dobry użytek z własnych pieniędzy. Lekcje przedstawiały codzienne sytuacje z życia dzieci i ich rodzin i podpowiadały jak można zrealizować swoje marzenia, te duże i te małe. Uczniom obydwu klas bardzo podobały się takie zajęcia. Uczniowie byli zainteresowani i zaciekawieni przedstawionymi zagadnieniami, szczególnie że zajęcia zostały urozmaicone różnymi metodami i środkami dydaktycznymi np.: monitor interaktywny.

        • Wyjazd na lodowisko
          • Wyjazd na lodowisko

          •  

                31 stycznia 2019 r. uczniowie klas IV-VIII wraz z opiekunami wybrali się na lodowisko do Zamościa.  Niektórzy po raz pierwszy jeździli na łyżwach, mimo to świetnie sobie radzili! Uśmiech nie schodził dzieciom z twarzy podczas zabawy na łyżwach. Wszyscy szczęśliwi i zadowoleni wrócili do domów.

          • Zebranie

          • 30 stycznia 2019 r. (środa) o godz 13.40 w szkole odbędzie się zebranie wychowawców klas z rodzicami.

            Serdecznie zapraszamy!

        • Dzień Babci i Dziadka
          • Dzień Babci i Dziadka

          •    

                21 stycznia 2019 roku w Szkole Podstawowej w Tarzymiechach odbyła się uroczystość z okazji  Dnia Babci i Dziadka. Święto to w tutejszej szkole jest wieloletnią tradycją. Jest także wspaniałą okazją, by uświadomić dzieciom, jak ważną rolę w ich życiu odgrywają Dziadkowie.

                Przybyłych gości ciepłymi słowami powitała dyrektor szkoły p. Renata Szałacha. Uczniowie tradycyjnie recytowali wiersze, śpiewali piosenki, składali życzenia. Na zakończenie uroczystości wręczyli Babciom i Dziadkom przygotowane własnoręcznie upominki. Słowa dzieci wywarły wielkie wzruszenie wśród zgromadzonych. Niejednej Babci (i Dziadkowi zresztą też) łezka zakręciła się w oku. Szanowni goście trud dzieci nagrodzili ogromnymi brawami. Na zakończenie dyrektor szkoły złożyła najserdeczniejsze życzenia w imieniu swoim i przewodniczącej Rady Rodziców. Przy słodkim poczęstunku rozmowom nie było końca...