1 października br. w Niedzielę Milosierdzia Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas przygotowali oprawę liturgiczną Mszy św. odprawianej w miejscowej Kaplicy. Po Mszy św. zbierali ofiary do puszek na rzecz dzieł prowadzonych przez Caritas.
Aktualności
Niedziela Miłosierdzia
Dzień Chłopaka
Spotkanie z policjantem
27 września 2017 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w pogadance z policjantem. Dotyczyla ona bezpieczeństwa dzieci w czasie drogi do szkoły i powrotu do domu.
Pasowanie na czytelnika
19 września 2017 r. uczniowie klasy szóstej wspólnie z opiekunem biblioteki szkolnej przygotowali uroczystość "Pasowania na czytelnika". Od tego dnia drugoklasiści są już pełnoprawnymi czytelnikami. Mamy nadzieję, że dotrzymają wszystkich złożonych obietnic, dotyczących szanowania książek.
Akcja charytatywna
Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas uczestniczyli w publicznej zbiórce żywności pod haslem "Kromka chleba dla sąsiada". Uczniowie naszej szkoły zebrali bardzo dużo produktów spożywczych. Akcję przeprowadzono w sklepach: Biedronka i Delikatesy Centrum w Izbicy.
Wszystkim darczyńcom oraz dyrekcji sklepów serdecznie dziękujemy!
Ogłoszenie
25 września 2017 r.(poniedziałek), o godz. 15.00, odbędzie się w naszej szkole zebranie z rodzicami.
Wyprawka szkolna
14 września, wszyscy uczniowie kl. II-III, otrzymali wyprawkę szkolną ufundowaną przez Grupę Azoty z Puław. Upominki wręczyła Pani Joanna Nożyńska, przedstawicielka sponsora na terenie Gminy Izbica.
Uczniowie otrzymali między innymi: teczki, piórniki, woreczeki na obuwie oraz materiały rysunkowe. Wszyscy byli bardzo zdowoleni z otrzymanych prezentów! Ogladali je z wielkim zainteresowaniem.
Sponsorowi dziękujemy!

Witaj szkoło!
4 września rozpoczęliśmy kolejny rok nauki. O godz. 9.00 odbyła się msza św. w Kaplicy w Tarzymiechach. Następnie wszyscy przybyli do szkoły, gdzie odbył się uroczysty apel inaugurujący nowy rok szkolny 2017/2018. Część artystyczną przygotowali uczniowie kl. V-VI pod kierunkiem Pani Jolanty Żabniak i Pani Anety Pawlak.
Wszystkim Uczniom życzymy, aby w nowy rok wkroczyli pełni entuzjazmu, a zdobywanie wiedzy nie było męczące, tylko stało się pasją.
Co rodzic powinien wiedzieć w nowym roku szkolnym?
MEN przygotowało publikację, w której zebrano odpowiedzi na najczęściej zadawane przez rodziców pytania dotyczące nowego roku szkolnego 2017/2018. Zawiera ona wyjaśnenia, na czym polegają nowe rozwiązaniach zawarte w prawie oświatowym oraz informacje o już obowiązujących przepisach.
Zachęcamy rodziców do zapoznania się z treścią broszury MEN.
http://men.gov.pl/wp-content/uploads/2017/08/broszura-informacyjna.pdf

Ogłoszenie
4 września 2017 r. odbędzie się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018:
godz. 9.00 - Msza św. w Kaplicy
godz. 10.00 - Apel w szkole
Zakończenie roku szkolnego
23 czerwca 2017 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017, poprzedzone mszą świętą w tutejszej Kaplicy. Dyrektor szkoły, Pani Renata Szałacha powitała wszystkich zgromadzonych, a szczególnie przybyłych gości. Swoją obecności zszczyciły nas: Pani Małgorzata Run - Zastępca Wójta Gminy Izbica oraz Pani Małgorzata Łagoda - Przewodnicząca Rady Rodziców.
Po część artystycznej przygotowanej przez uczniów kl. IV-VI nastąpił najprzyjemniejszy moment uroczystości. Pani Renata Szałacha wręczyła nagrody książkowe i dyplomy uczniom naszej szkoły. Listy Gratulacyjne Dyrektora Szkoły otrzymali rodzice uczniów wyróżniających się pod względem nauki. Pani Małgorzata Run wręczyła Listy Gratulacyjne Wójta Gminy Izbica uczniom, których średnia ocen przekroczyła 4,75.
NAGRODZONYM GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!
Zakończenie I etapu nauczania
20 czerwca 2017 r. w naszej szkole klasa III uroczyście świętowała zakończenie I etapu nauczania. W tym dniu odbyła się dyskoteka, a także pyszny poczęstunek przygotowany przez rodziców uczniów, którzy bardzo licznie przybyli do szkoły. W tym uroczystym dniu chcieli być wraz ze swoimi dziećmi.
Uczniowie z żalem, ale też z nadzieją przechodzą już do drugiego etapu nauczania. Do zobaczenia we wrześniu!
Dzień Rodziny
21 czerwca 2017 r., przy dźwiekach muzyki, obchodziliśmy "Świeto Rodziny". Z tej okazji Samorząd Uczniowski pod kierunkiem Pani Agnieszki Zielonki przygotował wiele ciekawych konkurencji. Rodzice wspólnie z dziećmi śpiewali piosenki disco polo, wbijali gwoździe w deseczki z zawiązanymi na oczach apaszkami, robili owocowe sałatki, tańczyli na gazetach. Największą atrakcją dla dzieci okazało się zadanie związane z modą. Rodzice, nauczyciele i uczniowie zostali projektantami i modelami. Efekty wspólnej pracy zaprezentowali podczas pokazu mody.
Wszyscy uczestniczyli również w zawodach sportowych i tańcach.
Zabawa była świetna! Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji!
Mini Turniej Piłki Nożnej
W IX edycji "Mini Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej w Tatrzymiechach", wzięli udział uczniowie klas młodszych pięciu szkół z terenu Gminy Izbica. Po bardzo zaciętych bojach i sportowej rywalizacji nagrodzono ich pucharami i dyplomami.
Wyniki końcowe przedstawiają się następująco:
I miejsce - SP w Tarnogórze
II miejsce - SP w Tarnogórze - Kolonii
III miejsce - SP w Izbicy
IV miejsce - SP w Wirkowicach
V miejsce - SP w Tarzymiechach
Tytuły najlepszych zawodników rozgrywek otrzymali:
Król strzelców - Jakub Komorowski ze SP w Tarnogórze
Najlepszy bramkarz - Wiktor Pawlak ze SP w Tarnogórze - Kolonii
Obaj zawodnicy zostali wyróżnieni indywidualnymi stateutkami.
ZWYCIĘZCOM GRATULUJEMY! ZAPRASZAMY ZA ROK NA KOLEJNE ROZGRYWKI!
Rodzinny Piknik Parfialno - Gminny
15 maja 2017 r. uczniowie naszej szkoły wystąpili na scenie podczas Rodzinnego Pikniku Parafialno - Gminnego w Izbicy, zorganizowanego pod hasłem "Rodzina Bogiem Silna".
Dzień Dziecka
Z okazji "Dnia Dziecka" Rada Rodziców wraz z Dyrektorem Szkoły i Samorzadem Uczniowskim przygotowała dla naszych uczniów wiele atrakcji. Zorganizowano zawody sportowe, rozgrywki piłki nożnej, tańce oraz poczęstunek. Tego dnia nie mogło zabraknąć lodów, słodyczy czy pizzy! Jednak najwiekszą frajdę sprawiła dzieciom (i nie tylko) dmuchana zjeżdżalnia! Zachęcamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym!
Organizatorom serdecznie dziękujemy!

Nasz uczeń nagrodzony w konkursie "LEGENDY ZIEMI KRASNOSTAWSKIEJ"!
29 maja 2017 r. w Krasnymstawie podsumowano XIV powiatowy konkurs literacko-plastyczny „LEGENDY ZIEMI KRASNOSTAWSKIEJ”. Praca naszego ucznia z klasy IV - Gabrysia Nizioła - została zauważona wśród 100 innych, które nadesłano na konkurs z 16 szkół podstawowych. Nagrody książkowe i dyplomy ufundowane przez powiat krasnostawski wręczył Wicestarosta Henryk Czerniej i Naczelnik Wydziału Oświaty Marek Majewski.
Gabrysiowi życzymy dalszych sukcesów!
W sali zabaw...
29 maja 2017 r. uczniowie klas I-III uczestniczyli w wyjeździe do sali zabaw ,,Wiktoria Blue" w Krasnymstawie. Radości było co niemiara. Każdy mógł wybrać sobie dowolną zabawę. Największym powodzeniem cieszyły się zjazdy na "oponkach" oraz wisząca karuzela. Dzieci chętnie też skakały do basenu z piłeczkami. Był berek, fikołki, skoki, przeskoki.
Szkoda, że taki wyjazd nie odbywa się częściej. Do zobaczenia w przyszłym roku.
Poznaj swój kraj
29 maja 2017 r. w Szkole Podstawowej w Tarzymiechach odbyła się już szósta edycja gminnego konkursu z cyklu ,,Poznaj swój kraj” pod hasłem ,, Cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie, co posiadacie”. Tematem przewodnim tym razem było Trójmiasto i Bałtyk. Celem tego konkursu jest promowanie "Małych Ojczyzn” oraz rozbudzanie zainteresowań wiedzą przyrodniczą i dziedzictwem kulturowym naszego kraju.
Do konkursu przystąpili uczniowie ze wszystkich szkół Gminy Izbica. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie:
Przewodnicząca - Anna Olech - Bartoń - Dyrektor SOO w Izbicy
Członkowie: Małgorzata Łagoda - Przewodnicząca Rady Rodziców SP w Tarzymiechach
Danuta Naklicka - Nauczyciel SP w Wirkowicach
Małgorzata Kowalczyk - Nauczyciel SP w Orłowie Drewnianym
Agnieszka Harasim - Nauczyciel SP w Tarnogórze - Kolonii
Ewa Skrzypek - Nauczyciel SP w Izbicy
Paweł Pociecha - Nauczyciel SP w Tarnogórze
Wyniki rywalizacji konkursowej przedstawiają się następująco:
I miejsce ex aequo - Szkoła Podstawowa w Orłowie Drewnianym
Szkoła Podstawowa w Tarzymiechach,
II miejsce - Szkoła Podstawowa w Izbicy,
III miejsce - Szkoła Podstawowa w Wirkowicach,
IV miejsce – Szkoła Podstawowa w Tarnogórze,
V miejsce - Szkoła Podstawowa w Tarnogórze - Kolonii
Oprócz nagród książkowych dla zwycięzców, o które zadbała Rada Rodziców przy tutejszej szkole, wszyscy uczniowie otrzymali upominki rzeczowe.
Mama i Tato - najpiękniejsze słowa świata!
26 maja 2017 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji ,, Dnia Matki”.
Akademia rozpoczęła się o godzinie 8:00 w przepięknie udekorowanej Sali gimnastycznej. Uczniowie z klas 1-3 recytowali wierszyki i opowiadali przeróżne dowcipy. Następnie nasi koledzy z klasy piątej odegrali krótkie przedstawienie na podstawie mitu o „Demeter i Korze”, które pokazywało prawdziwą miłość Matki do córki. Na zakończenie wszyscy wręczyliśmy własnoręcznie wykonane upominki i złożyliśmy życzenia naszym kochanym Mamom
.
Uważam, że uroczystość była udana, ponieważ nasze Mamy nagrodziły nas gromkimi brawami.Wiktoria Kot kl.VI
Archiwum Aktualności