Dzisiaj uczniowie klasy VI pisali sprawdzian podsumowujący kolejny etap nauki w szkole podstaowej. Wszystkim piszącym życzymy uzyskania jak najwyższych wyników!
Dzisiaj uczniowie klasy VI pisali sprawdzian podsumowujący kolejny etap nauki w szkole podstaowej. Wszystkim piszącym życzymy uzyskania jak najwyższych wyników!
Korzystając z pięknej słonecznej pogody, 4 kwietnia uczniowie kl. I i przedszkolaki z wychowawczyniami wybrali się na wycieczkę do stadninu koni w Tarzymiechach. Dzieci wzięły udział w zajęciach edukacyjnych dzięki, którym dowiedziały się, jak wygląda stajnia. Zostały zapoznane z budową konia oraz sposobami odżywiania. Zdobyły wiedzę z zakresu pielęgnacji tych zwierząt. Podczas wycieczki poznały mieszkańców stadniuny - m.in. Siwą i Źrebę. Miały możliwość karmienia i pogłaskania koni.
21 marca 2016 r. uczniowie kl. I-VI wybrali się do kina w Zamościu. Obejrzeli film pt. "Robinson Cruzoe", który spodobał się zarówno dzieciom młodszym, jak i starszym. W ten sposob wszyscy świętowali pierwszy dzień wiosny.
"Świat bez kobiet byłby
jak ogród bez kwiatów".
Wszystkiego najlepszego
z okazji Dnia Kobiet!
Z okazji Dnia Kobiet, 9 marca br., odbył się w naszej szkole uroczysty apel. Podczas spotkania na sali gimnastycznej uczniowie z klas IV – VI zaprezentowali wesoły program artystyczny. Ich umiejętności aktorskie i muzyczne nagrodzono gromkimi brawami! Następnie przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego w imieniu swoim i męskiej części społeczności szkolnej, złożyli wszystkim kobietom życzenia. Nie zabrakło również upominków. Do życzeń przyłączyły się również: Pani Dyrektor - Renata Szałacha oraz Pani Przewodnicząca Rady Rodziców - Małgorzata Łagoda.
A teraz ciekawostka!
Za pierwowzór Dnia Kobiet przyjąć można obchodzone w starożytnym Rzymie Matronalia. Było to święto przypadające na pierwszy tydzień marca. Z okazji tego święta mężowie obdarowywali swoje żony prezentami i spełniali ich życzenia. Pierwszy dzień kobiet obchodzono 28 lutego 1909 w Nowym Jorku. W Polsce był obchodzony na szeroką skalę do 1993 roku.
W trakcie spotkania wręczono dyplomy za udział w Szkolnym Turnieju Gry w Warcaby, który odbył się podczas ferii.
Podczas ferii uczniowie naszej szkoły mieli możliwość wykazania się umiejętnością gry w warcaby. W szranki o tytuł Mistrza stanęło kilkanaście osób, ale zwycięzca mógł być tylko jeden! Zmagania były trudne i po wielu zaciętych grach, w końcu udało się wyłonić najlepszych graczy:
I miejsce - Weronika Pałka kl. IV
II miejsce - Oskar Wodyk kl. VI
III miejsce - Natalia Waszak kl. III
Pamiątkowe dyplomy, w/w uczniom, wreczono podczas apelu z okazji "Dnia Kobiet".
Dzisiaj w naszej szkole obchodziliśmy "Walentynki". Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przygotowali specjalną skrzynkę pocztową, do której każdy uczeń mógł wrzucić swoją kartkę okolicznościową. Następnie rozdano je podczas uroczystości, która odbyła się na sali gimnastycznej.
Podczas uroczystości wręczono również stypendium motywacyjne Stowarzyszenia Oświatowego "Prymus" uczennicy kl. VI Małgorzacie Repeć za wysokie osiągnięcia w konkursach na szczeblu gminnym, powiatowym oraz bardzo dobre wyniki w nauce.
11 lutego 2016 roku uczniowie klas I-VI wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez pracownika Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Krasnymstawie na temat „Jak żyć zdrowo i świadomie”.
Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W roku 2016 DBI obchodziliśmy w lutym pod hasłem "Lepszy internet zależy od Ciebie!". Z tej okazji we wszystkich klasach odbyły się tematyczne zajęcia lekcyjne oraz przygotowano gazetki na holu i w pracowni komputerowej. Uczniowie kl. IV-VI wzięli udział w projekcie Fundacji Dzieci Niczyje - "Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w Internecie - e-learning". Dyplom ukończenia kursu online uzuskało 38 uczniów naszej szkoły.
Każdy internauta może przyczynić się do tego, że Internet będzie miejscem bezpiecznym i pozytywnym. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta. Internet posiada duży potencjał, który dzieci mogą wykorzystać zarówno w edukacji, kontaktach z rówieśnikami jak również jako formę twórczej rozrywki.
Dzisiaj w naszej szkole uczniowie uczestniczyli w pokazie doświadczeń chemicznych pt. "Czy to magia? Nie, to tylko chemia".
Doświadczenia wykonane przez prowadzących, wszystkim bardzo podobały się!
21 stycznia 2016 roku w Szkole Podstawowej w Tarzymiechach odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Święto, to jest już wieloletnią tradycją. Pozwala uświadomić dzieciom, jak ważną rolę w ich życiu odgrywają Dziadkowie.
Uczniowie recytowali wiersze, śpiewali piosenki, składali życzenia, a także zaprezentowali układ taneczny. Na zakończenie uroczystości wręczyli Babciom i Dziadkom przygotowane własnoręcznie upominki. Słowa dzieci wywarły wielkie wzruszenie wśród zgromadzonych. Goście, trud dzieci nagrodzili ogromnymi brawami. Na zakończenie uroczystości, dyrektor szkoły oraz przewodnicząca rady rodziców złożyły najserdeczniejsze życzenia wszystkim zgromadzonym.
W tym roku słodki poczęstunek przygotowali wnukowie wraz ze swoimi mamami. Dodatkowo uczniowie mieli możliwość zrobienia wspólnego zdjęcia z Dziadkami, przez przedstawiciela Studia Fotograficznego Spektrum z Zamościa.
Na kółku polonistycznym gościliśmy ,,góralkę z krwi i kości” - panią Magdalenę Król - obecnie mieszkankę Tarzymiechów, a do niedawna mieszkankę Łapszanki (Łapszanka to miejscowaśc położona 15 kilometrów od Zakopanego).
Pani Magda wykorzystując góralskie rekwizyty bardzo ciekawie opowiadała nam o życiu, obyczajach i zwyczajach panujących na Podhalu. Uczniom niezwykle podobał się język, którym się posługiwała czyli gwara góralska. Niektórych wyrazów w ogóle nie rozumieliśmy i musieliśmy prosić o przetłumaczenie z "polskiego na polski”. Śmiechu było przy tym co niemiara…
Spotkanie z panią Magdą uświadomiło nam, jak bogata jest nasza kultura i różnorodny język polski. Okazuje się, że każdy z nas jest ,,dwujęzyczny”, gdyż posługujemy się językiem ogólnopolskim i tym, który funkcjonuje w naszym środowisku lokalnym.
Pani Magdalena Król obiecała nam, że chętnie odwiedzi nas raz jeszcze. My już cieszymy się na myśl o tym spotkaniu!
18 stycznia wręczono nagrody uczestnikom konkursu "Chemia w rolnictwie". Wyróżnieni w konkursie:
Suszek Adrian kl.I
Bodak Olga kl. I
Hałas Patrycja kl. II
Nizioł Sandra kl. II
Nizioł Gabryś kl. III
Waszak Natalia kl. III
Uczniowie otrzymali upominki rzeczowe ufundowane przez organizatora - Zakłady Azotowe w Puławach.
Dnia 16 stycznia 2016 roku od godz. 14: 00 w naszej szkole odbywała się impreza choinkowa.
To był niezwykły dzień! Czekałam na tę imprezę z przejęciem, a była to choinka szkolna. Gdy zebrało się wielu uczniów, wszyscy zaczęliśmy tańczyć. Największym entuzjazmem tryskały maluchy z przedszkola. Następnie ja i koleżanki z mojej klasy bawiliśmy się z naszymi kolegami. O godzinie 16: 00 rozpoczął się poczęstunek. Wszyscy napełnili swoje brzuchy tak, że ledwo mogli się ruszać... Po poczęstunku tańczyliśmy jeszcze dwie godziny. Następnie pojawił się Święty Mikołaj z wielkim workiem wypełnionym po brzegi prezentami. Po rozdaniu paczek udaliśmy się do domu.
Ten dzień był niezapomniany! Chciałabym go przeżyć jeszcze raz…
Małgorzata Repeć kl.VI
Gdy nadeszła sobota, czyli 16 stycznia- zacząłem się szykować do wyjścia na choinkę. Następnie o godz.15 wyjechałem z domu. Gdy dotarłem na miejsc, okazało się, że wszyscy się już świetnie bawią. Przebrałem się i wszedłem na salę. Tańcom nie było końca Dobrą zabawę przerwała nam pani dyrektor, by poinformować o kolacji dla klasy 6 i 3. Po poczęstunku poszliśmy na salę, by się bawić dalej. Po jakimś czasie przyszedł Mikołaj i rozdał wszystkim paczki.
To był super dzień, ponieważ wszyscy się dobrze bawili.
Bartek Sowa kl. VI
22 grudnia w naszej szkole odbyło się widowisko bożonarodzeniowe - "Jasełka". Przedstawienie zaprezentowali uczniowie kl. III-VI. Dodatkową atrakcją był występ przedszkolaków.
Uroczyste przedstawienie zakończyły wystąpienia dyrektor Renaty Szalacha oraz przewodniczącej Rady Rodziców Małgorzaty Łagoda, które podziękowały artystom oraz ich opiekunom za przygotowanie wyjątkowych "Jasełek", a także złożyły świąteczne życzenia przybyłym na uroczystość rodzicom, uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły. Następnie wszyscy zgromadzeni w sali gimnastycznej podzielili się opłatkiem.
Następnie uczniowie uczestniczyli w "Szkolnej Wigilii". Wszyscy usiedli przy stolikach przykrytych białymi obrusami, konsumowali tradycyjne potrawy przygotowane przez rodziców. Nie zabrakło również wspólnego śpiewania kolęd.
To był na pewno dzień, który na długo pozostanie w naszej pamięci!
10 grudnia, Clown Walduś zaprezentował uczniom naszej szkoły program artystyczny pt. "Jedz owoce, chrup warzywa, bo od tego sił przybywa".
Jak co roku, tak i tym razem, uczniów naszej szkoły odwiedził Św. Mikołaj. Przybył do nas z workiem pełnym prezentów. Po obdarowaniu wszystkich prezentami, pożegnał się i udał się w dalszą drogę, aby sprawiać radość innym dzieciom.
Dziękujemy Ci za prezenty. Czekamy na Ciebie Św. Mikołaju w następnym roku! Nie zapomnij o nas!
17 grudnia w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski ph. "W kręgu poezji Wandy Chotomskiej". Wzięło w nim udział 22 uczestników. Uczniowie rywalizowali między sobą w dwóch kategoriach: kl. I-III i kl. IV-VI. Nad przebiegiem konkursu czuwało Jury w składzie:
Przewodniczaca: Małgorzata Łagoda – przewodnicząca Rady Rodziców;
Członkowie: Renata Szałacha – dyrektor SP w Tarzymiechach;
Renata Nizioł – nauczyciel SP w Tarzymiechach;
Jolanta Żabniak - nauczyciel SP w Tarzymiechach;
Maciej Zając – przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego.
Wszyscy pięknie recytowali wybrane przez siebie wiersze. Po burzliwych obradach Jury wyniki rywalizacji konkursowej przedstawiały się następująco:
Kategoria I – uczniowie kl. I-III
I miejsce- Olga Bodak kl. I
II miejsce – Sandra Nizioł kl. II
III miejsce – Dawid Kopiel kl. I
Wyróżnienie – Natalia Waszak kl. III
Kategoria II – uczniowie kl. IV-VI
I miejsce – Repeć Małgorzata kl. VI
II miejsce – Patrycja Piwowarska kl. VI
III miejsce – Natalia Kłonica kl. IV
Wyróżnienie – Kamil Pawlak kl. V
Uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki, a zwycięzcy dodatkowo nagrody rzeczowe.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy udanych występów i życzymy dalszych sukcesów!
Dnia 24 listopada 2015 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie pierwszoklasistów na uczniów. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: Wójt Gminy Izbica Pan Jerzy Lewczuk, Prezes Stowarzyszenia Oświatowego "Prymus" Pani Elżbieta Kmieć, Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Małgorzata Łagoda, Pani Dyrektor Szkoły Renata Szałacha oraz rodzice pierwszoklasistów, nauczyciele i uczniowie.
Zanim pierwszaki zostały przyjęte w poczet uczniów musiały wykazać się umiejętnościami deklamacji i śpiewu. Następnie złożyli uroczyste ślubowanie i zostali tradycyjnie pasowani na uczniów symbolicznym ołówkiem przez panią dyrektor. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy, tarcze i legitymacje. Upominki dzieciom wręczyli również zaproszeni goście, Samorząd Uczniowski i rodzice. Po zakończeniu uroczystości był jeszcze czas na pamiątkowe zdjęcia pierwszaków z zaproszonymi gośćmi i wychowawcą.
Pyszny poczęstunek przygotowany przez rodziców osłodził święto pierwszoklasistom.
Było to wielkie wydarzenie w życiu każdego ucznia klasy I! Ten dzień na pewno na długo pozostanie w ich pamięci!
SPRAWOZDANIA UCZNIÓW KLASY VI Z „WIECZORU Z KSIĄŻKĄ"
Dnia 20 listopada 2015 roku odbył się w naszej szkole „Wieczór z książką" dla uczniów klas 4-6.
Na początku uczniowie zebrali się w sali gimnastycznej. Klasa szósta przebrała się za różne postacie z książek.
Ja wcieliłam się w postać Hermiony z książki pod tytułem ,,Harry Potter i kamień filozoficzny", a inni uczniowie z mojej klasy przebrali się za: Czerwonego Kapturka, Pana Kleksa, Fizię Pończoszanke, Harrego Pottera, Anię z Zielonego Wzgórza. Pomysły na przebrania podsunęła nam nasza wychowawczyni! Pani Dyrektor powitała zebranych gości i zaprosiła wszystkich do wspólnej zabawy. Panie wychowawczynie czytały fragmenty książek: pani Aneta Pawlak czytała fragment z książki "Koszmarny Karolek i wszy", pani Agnieszka Zielonka fragment "Bella i Sebastian", a pani Marzena Blangiewicz bardzo wzruszający fragment z książki "Bracia Lwie Serce". Po przeczytaniu fragmentów książek Panie zadawały pytania, aby sprawdzić, czy uczniowie uważnie słuchali. Okazało się, że wszyscy odpowiadali dobrze na zadawane pytania. Następnie uczestnicy podzielili się na grupy. Zadaniem każdego zespołu było namalowanie na kartonie wybranej postaci z dowolnej książki. Staraliśmy się, aby namalowane postacie wyglądały autentycznie. Spotkanie zakończyło się wspólnym zdjęciem z wykonanymi pracami.
Bardzo podobał mi się ten pomysł na „Wieczór z książką", ponieważ w ciekawy sposób poznałam wiele nowych książek. Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś odbędzie się takie spotkanie.
Patrycja Piwowarska
W dniu 20.11.2015 roku odbył się „Wieczór z książką” dla klas 4-6.
Na początku pani Dyrektor powitała wszystkich zebranych i nauczyciele rozpoczęli czytanie fragmentów książek, których nie znamy. Pani Aneta Pawlak czytała „Koszmarny Karolek i Wszy”, a następnie odpowiadaliśmy na pytania z tego fragmentu. Pani Agnieszka Zielonka czytała „Bella i Sebastian”, a pani Blangiewicz „Bracia Lwie Serce”. Później zaczęliśmy malować w grupach farbami plakaty. Ja, Małgosia Repeć, Małgosia Kaszak i Oskar Wodyk malowaliśmy fragment ,,Ani z Zielonego Wzgórza”. Praca wyszła nam super! Gdy wszyscy skończyli, to udaliśmy się zadowoleni do domu.
Ten wieczór podobał mi się, ponieważ powstały piękne prace i niektórzy mieli przebrania. Ja byłem postacią Pana Kleksa -wszystkim bardzo się podobałem.
Bartek Sowa
W piątek, od godz. 17 do godz. 20, trwał „Wieczór z Książką. Na początku Pani Dyrektor gorąco nas przywitała. Następnie wychowawczynie klas 4-6 czytały fragmenty nowych, nieznanych nam książek: pani Aneta Pawlak „Koszmarny Karolek i wszy”, pani Agnieszka Zielonka „Bella i Sebastian”, a pani Marzena Blangiewicz „Bracia Lwie Serce”. Do przeczytanych przez panie fragmentów były zadawane pytania sprawdzające, czy uważnie słuchaliśmy. Okazało się, że wszyscy wszystko wiedzieli. Później była 10-minutowa przerwa. Po przerwie był konkurs na najładniejszy plakat, a po tym konkursie wyczerpani poszliśmy do domu.
Ten wieczór bardzo mi się podobał, ponieważ lubię malować.
Małgorzata Kaszak
Powered by aSc EduPage