Dzisiaj, uczniowie klas I - III, po lekcjach spotkali się w sali gimnastycznej ze swoimi nauczycielami na "Popołudniu z bajką".
Dzisiaj, uczniowie klas I - III, po lekcjach spotkali się w sali gimnastycznej ze swoimi nauczycielami na "Popołudniu z bajką".
Dnia 10 listopada 2015 r. społeczność naszej szkoły uczciła 97 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Prowadzący uroczystość narratorzy przypomnieli okoliczności, w których nasza Ojczyzna odrodziła się jako suwerenne państwo. Szczególną uwagę zwrócono na znaczenie pieśni i piosenek w życiu Polaków - młodych strzelców i legionistów walczących na frontach I wojny światowej.
Te pieśni są częścią naszej historii i narodowej kultury, one powinny żyć dalej i oddziaływać na serca i umysły kolejnych pokoleń. Dlatego głównym motywem uroczystości w naszej szkole było radosne świętowanie poprzez śpiew. Akademia została zorganizowana w formie szkolnego konkursu piosenki patriotycznej. Każda klasa zaprezentowała przygotowany wcześniej utwór muzyczny związany z okresem I wojny światowej i odzyskaniem niepodległości. Wszyscy uczniowie starali się śpiewać najpiękniej jak potrafili. Jury miało w związku z tym bardzo trudne zadanie, aby wyłonić zwycięzców. Komisja postanowiła docenić starania uczniów i każdej klasie przyznała I miejsce. Przedstawiciele oddziałów otrzymali z rąk pani dyrektor pamiątkowe dyplomy.
Nasze wspólne śpiewanie to hołd, jaki złożyliśmy tym, którzy w wielkim trudzie i poświęceniu wywalczyli nam przed laty o wymarzoną niepodległość.
Już po raz kolejny, uczniowie naszej szkoły przystapili do realizacji Projektu "Krokus", który jest skierowany do uczniów jedenastoletnich i starszych. Materiały edukacyjne oraz cebulki krokusów otrzymaliśmy od Żydowskiego Muzeum Galicja z Krakowa, współpracującego z Irlandzkim Towarzystwem Edukacji o Holokauście. 6 listopada 2015 r. uczniowie kl. IV -VI zasadzili cebulki kwiatów. Mamy nadzieję, że zakwitną z końcem zimy.
Kwiaty mają przypominać półtora miliona żydowskich dzieci oraz tysiące dzieci innych narodowości zamordowanych w czasie Holokaustu. Ich kwitnienie może mieć również inny symboliczny wymiar - krokusy, które przetrwały w ziemi zimę, rozkwitają jako jedne z pierwszych kwiatów, przynosząc nadzieję nadchodzącej wiosny. Kolor kwiatów przypomina także żółte gwiazdy Dawida, które Żydzi zmuszeni byli nosić w wielu okupowanych przez nazistowskie Niemcy krajach. Na terenie okupowanej Polski Żydom nakazano nosić białe opaski z niebieską gwiazdą Dawida. Gwiazda Dawida na ubraniu miała ich napiętnować, upokorzyć, doprowadzić do izolacji od reszty społeczeństwa.
Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci maja energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień! Dlatego powstał program edukacyjny "Śniadanie Daje Moc", w którym wzięli udział uczniowie kl. I-III. 6 listopada br. uczestniczyli oni w zajęciach edukacyjnych, podczas których poznali 12 zasad zdrowego odżywiania oraz rolę prawidłowego żywienia. Razem ze swoimi Wychowaczyniami przygotowali w klasach zdrowe śniadanie, które następnie spożyli.
Mamy nadzieję, że od tej pory wszyscy uczniowie, nie tyko z klas młodszych, będą pamiętali o konieczności jedzenia śniadania, a szczególnie tego zdrowego! Zachęcamy wszystkich do tego!
Zawody odbyły się 28 października w Szkole Podstawowej w Łopienniku Nadrzecznym. Nasza szkoła była reprezentowana zarówno przez zespół dziewcząt jak i chłopców.
Zespół dziewcząt w składzie:
Beata Kosiarska, Natalia Witos – III-IV miejsce
Zespół chłopców w składzie:
Stanisław Tracz, Kamil Pawlak – V-VI miejsce
22 października odbyły się mistrzostwa powiatu w indywidualnym tenisie stołowym. Naszą szkołę w Fajsławicach reprezentowało 8 uczniów w czterech kategoriach. Uczniowie klas IV i młodsi, zarówno dziewczęta jak i chłopcy zakończyli zmagania na miejscach medalowych w punktacji zespołowej. Na zawody rejonowe awansował Mateusz Wodyk.
Wyniki naszych uczniów w mistrzostwach powiatu:
DZIEWCZĘTA KLASY IV i młodsi – III/IV miejsce w punktacji zespołowej
Milena Nizioł – V miejsce
Oliwia Olech - VII miejsce
DZIEWCZĘTA KL. V-VI - VI miejsce w punktacji zespołowej
Beata Kosiarska - V/VI miejsce
Natalia Witos – IX miejsce
CHŁOPCY KL. IV i młodsi – III/IV miejsce w punktacji zespołowej
Mateusz Wodyk – IV miejsce – awans na zawody rejonowe!
Kamil Wojtaś – V/VI miejsce
CHŁOPCY KL. V-VI - VI miejsce w punktacji zespołowej
Kosz Mateusz – IX miejsce
Stanisław Tracz – XIII miejsce
Dnia 20 października 2015 roku o godzinie 8.30 uczniowie naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do zoo w Zamościu.
Gdy dotarliśmy na miejsce, w pierwszej chwili, zobaczyliśmy różne gatunki małp. Następnie spostrzegliśmy inne zwierzęta. Kolejnym punktem naszej wycieczki była ,,motylarnia"(szkoda tylko, że motyle się pochowały). Widzieliśmy także lemury, które leżały i ziewały. Idąc dalej, można było zrobić sobie zdjęcie z jego atrapą i kupić pamiątki. Kolejnymi zwierzętami, które zobaczyliśmy były kuce, zebry i żyrafy. Następnie mieliśmy około 15 minut czasu wolnego. Później podziwialiśmy lwa, tygrysa, a także rysie. W pawilonie pełnym ryb, węży , pająków, żółwi i krokodyli schroniliśmy się przed deszczem i odpoczywaliśmy. Na koniec wycieczki urzekły nas przepiękne niedźwiedzie. Po wyjściu z zoo udaliśmy się do McDonald'a, a następnie pod szkołę.
Bardzo podobała mi się ta wycieczka, ponieważ mogłam zobaczyć zwierzęta, których wcześniej nie widziałam, chociaż w zoo już byłam.
Małgorzata Repeć kl.VI
Dnia 16.10.2015 r. w Szkole Podstawowej w Tarzymiechach odbyły się mistrzostwa szkoły w tenisie stołowym. W zawodach uczestniczyło 16 zawodników i zawodniczek (wyłonionych w zawodach klasowych). Po rozegraniu wszystkich pojedynków, zwycięzcy będą reprezentować szkołę w zawodach gminnych i powiatowych.
Kategoria klas IV i młodsi
Dziewczęta
|
Chłopcy |
1. Milena Nizioł 2. Oliwka Olech 3. Natalka Waszak |
1. Mateusz Wodyk 2. Kamil Wojtaś 3. Sebastian Wosiura |
Kategoria klas V i VI
Dziewczęta
|
Chłopcy |
1. Beata Kosiarska 2. Natalia Witos 3. Patrycja Piwowarska |
1. Mateusz Kosz 2. Stanisław Tracz 3. Maciej Zając |
Dla zwycięzców przygotowane zostaną dyplomy oraz medale.
13 października 2015 r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji "Dnia Edukacji Narodowej". Przedszkolaki i uczniowie kl. II-VI przygotowali część atystyczną, która wszystkim zebranym bardzo się podobała.
Wszystkim Nauczycielom, z życzeniami wielu sukcesów w pracy, dedykujemy krótki wiersz:
"Niech Wam nie zbraknie nigdy zdrowia,
niech szkoła w dom się wspólny zmienia!
Praca wychowawcy to praca niełatwa,
bo często leniwa i krnąbrna jest dziatwa.
Kocha ona figle i chętnie się czubi,
lecz stroni od książki, uczyć się nie lubi.
Trzeba dużo zdrowia, dużo czasu stracić,
aby umysł ucznia rozwinąć, wzbogacić,
który gdy dorośnie, dopiero zrozumie,
jak jest w życiu ciężko, gdy się mało umie."
5 października uczniowie klasy II zostali przyjęci do grona czytelników biblioteki szkolnej. Z tej okazji uczniowie klasy IV, pod kieruniem Pani Anety Pawlak, przygotowali dla nich część artystyczną.
1 października 2015r., uczniowie kl. I-VI wraz z opiekunami, wybrali się na wycieczkę do Zamościa.
Pogoda była ładna, więc wszyscy w dobrch nastrojach wyruszyli poznawać miasto. Na pięknym renesansowym Rynku spotkali się z panią przewodnik, z którą zwiedzili Muzeum Zamojskie. Uczestniczyli również w specjalnych zajęciach w Zamojskiej Manufakturze Słodyczy "Tęcza". Zobaczyli, w jaki sposób ręcznie wytwarza się lizaki, od samego początku do efektu końcowego. Każdy uczeń samodzielnie wykonał lizaka, którego później zabrał do domu. Wszyscy otrzymali także po paczce karmelków w prezencie od włascicielki. Było słodko!
Nastepnie udali się do Katedry Zamojskiej. Kolejnym punktem wycieczki, było zwiedzanie Arsenału. To miejsce najbardziej spodobało się chłopcom, tym młodszym, jak i starszym. Każdy chciał zostać kierowcą czołgu, choćby na symulatorze!
Na zakończenie wycieczki wszyscy uczniowie zjedli małe co nieco, w najbardziej lubianym miejscu przez dzieci!
Po dniu pełnym wrażeń wszyscy cali i zdrowi, w bardzo dobrych humorach wrócili do domów! Na pewno jeszcze długo będą wspominać wycieczkę!
30 września obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Chłopaka. Z tej okazji żeńska część Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunką Panią Agnieszką Zielonka przygotowała szereg ciekawych atrakcji. Na początku dziewczynki, w tajnym głosowaniu, wybrały po trzech najsympatyczniejszych chłopców ze swoich klas. Później uczestniczyli oni w następujących konkurencjach:
- przedstawienie się;
- zaplatanie włosów;
- typowanie liczb w mini lotku;
- kręcenie hula hop;
- przyszywanie guzika;
- krojenie cebuli w kostkę;
- zjedzenie cytryny i uśmiechnięcie się;
- jedzenie ptysi bez użycia rąk.
Efekty wyżej wymienionych zadań oceniało jury, w skład którego weszli przedstawicielki nauczycieli, rodziców i uczennic. Po podliczeniu wszystkich zdobytych punktów okazało się, że tytuł Super Chłopaka zdobyli:
Patryk Pawlak - w kategorii kl. I-III;
Dawid Piróg - w kategorii kl. IV-VI.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!
Na zakończenie wszyscy chłopcy otrzymali drobne upominki.
Dnia 30.09.2015r. w naszej szkole zrealizowana została audycja muzyczna przez pracowników Fundacji Wspierania Edukacji Artystycznej i Twórczości Teatralnej EDUARTTE z Lublina p.t. ”Ach lubelskie, jakie cudne….” Program artystyczny miał na celu wzbogacenie wiedzy uczniów na temat kultury ludowej naszego regionu - muzyki, pieśni, legend, tańców i tradycyjnych strojów.
Na początku spotkania uczniowie poznali historię herbu Lublina i wysłuchali kilku piosenek z nim związanych. Następnie zaprezentowane zostały krzczonowskie stroje ludowe charakterystyczne dla Lubelszczyzny. Wszyscy byli zachwyceni widokiem pary ubranej w piękne, bogato zdobione stroje regionalne. Pani prowadząca omówiła poszczególne elementy ubrań i sposób ich wykonania.
Kolejnym punktem programu był pokaz obrzędu weselnego zwanego oczepinami. W jego trakcie śpiewana była tradycyjna pieśń weselna ”Oj chmielu, chmielu”. Zainteresowanie uczniów wzbudził czepiec pani młodej. Wyglądał on bardzo efektownie: był dość duży i ozdobiony pięknymi kwiatami. Para tancerzy w strojach ludowych wykonała kilka tańców charakterystycznych dla naszego regionu. Każdy z nich był nagradzany gromkimi brawami. Mogliśmy zobaczyć m.in. walczyka lubelskiego, macha i polkę. W czasie spotkania uczniowie odpowiadali na różne zagadki muzyczne. Na zakończenie wszyscy chętni brali udział w nauce macha, naśladując kroki pary tanecznej. Uczniowie byli bardzo zadowoleni z takiej formy poznawania folkloru Lubelszczyzny.
Z okazji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia, nauczyciele uczący matematyki w naszej szkole zorganizowali konkurs dla uczniów kl. III - VI. Sprawdzono na nim znajomość tablczki mnożenia oraz umiejętność rozwiązywania zadań tekstowych osadzonych w kontekście praktycznym na porównywanie różnicowe i ilorazowe. Uczniowie wykazali się dobrą znajomością tabliczki mnożenia, a kilkoro z nich umiejętnościami rozwiązywania zadań z treścią. Zwycięzcami konkursu zostali:
Natalia Waszak - kl. III
Bartłomiej Nizioł - kl. V
Sebastian Nizioł - kl. V
Karol Kusiak - kl. V
Oskar Wodyk kl. VI
Zwycięzcom gratulujemy sukcesu!
Wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni.
24 września, wszyscy uczniowie kl. I-III, otrzymali wyprawkę szkolną ufundowaną przez Grupę Azoty z Puław. Upominki wręczyła Pani Joanna Nożyńska, przedstawicielka sponsora na terenie Gminy Izbica.
Uczniowie otrzymali teczki, w ktorych znalazły się między innymi: kredki, mazaki, bloki, zeszyty, plastelina. Uczniowie byli bardzo zdowoleni z otrzymanych prezentów! Ogladali je z wielkim zainteresowaniem.
Sponsorowi uprzejmie dziękujemy!
21 września 2015r., uczniowie naszej szkoły, juz po raz kolejny wzięli udział w akcji "Sprzątanie Świata".
Wyposażeni w niezbędne przedmioty, z wielkim zapałem posprzątali najbliższe otoczenie szkoły.
Przypominamy, że o czystość swojego otoczenia należy dbać zawsze!
Dnia 21 września 2015r. (poniedziałek), odbędzie się zebranie z rodzicami:
godz.13.00 - spotkanie z dyrektorem;
godz. 13.30 - spotkanie z wychowawcami klas.
W poniedziałek - 21 września będziemy porządkować najbliższe otoczenie szkoły z okazji "Sprzątania Świata". Prosimy, aby uczniowie przynieśli ze sobą rękawiczki i worki na śmieci.
18 września 2015r., przy dźwiekach muzyki, obchodziliśmy "Świeto Rodziny". Z tej okazji Samorząd Uczniowski pod kierunkiem Pani Agnieszki Zielonki i Pana Pawła Pociechy przygotował wiele atrakcji. Między innymi tatusiowie malowali twarze i paznokcie swoich córek , a chłopcy - mam. Dzieci, rodzice i nauczyciele uczestniczyli w zawodach sportowych. Najwiekszą atrakcją okazało się przeciaganie liny.
Zabawa była bardzo udana. Wszyscy świetnie się bawili! Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia!
16 września, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu z Policjantami z Posterunku Policji w Izbicy. Pogadanka dotyczyła "Bezpiecznej drogi do szkoły".
Powered by aSc EduPage