• Walentynki...
          • Walentynki...

          • 17.02.2020

                 Z okazji "Walentynek" Samorząd Uczniowski przygotował skrzynkę pocztową, którą ustawił na holu szkolnym. Każdy uczeń mógł wyrazić swoje uczucia i sympatie poprzez przygotowanie specjalnych kart walentynkowych.  17 lutego w sali gimnastycznej odbyło się uroczyste rozdanie kart "Walentynkowych". Wszyscy obdarowani byli bardzo zadowoleni z otrzymanych kartek i ciekawi kto jest ich Św. Walentym albo Św. Walentyną?

        • Spektakl muzyczny w Krasnymstawie!
          • Spektakl muzyczny w Krasnymstawie!

          • 11.02.2020

                      Dnia 11.02.2020 r. uczniowie klasy pierwszej i drugiej uczestniczyli w wyjeździe edukacyjnym do Krasnostawskiego Domu Kultury. Spektakl muzyczny został zorganizowany przez Katolicki Teatr Edukacyjny z Krakowa. Dzieci obejrzały oparty na elementach orientalnych spektakl o Alladynie, złym Wezyrze i pięknej księżniczce Dżasminie. Niezwykłe zdarzenia, piękna dekoracja i cudowna lampa wprowadziły dzieci w zaczarowany świat baśni. Melodyjne utwory wykonywane przez aktorów porywały dzieci do wspólnej zabawy. Efektem wyjazdu było rozbudzenie wrażliwości na sztukę teatralną, muzykę i bezpośredni kontakt z aktorem podczas oglądania spektaklu. Uczniowie nauczyli się również kulturalnego odbioru sztuki oraz bezpiecznego zachowania podczas jazdy autokarem.

        • Dzień Babci i Dziadka!
          • Dzień Babci i Dziadka!

          • 7.02.2020

                 7 lutego 2020 roku, w tym roku trochę później niż zwyle, w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji  Dnia Babci i Dziadka. Święto, to jest już wieloletnią tradycją i budzi wśród dzieci wiele emocji.  Pozwala również uświadomić dzieciom, jak ważną rolę w ich życiu odgrywają Dziadkowie.

                Przedszkolaki i uczniowie jak zwykle przygotowali przepiękną cześć atrystyczną. Recytowali wiersze, śpiewali piosenki, a także zaprezentowali układ taneczny. Na zakończenie uroczystości wręczyli Babciom i Dziadkom upominki. Słowa dzieci wywarły wielkie wzruszenie wśród zgromadzonych. Goście, trud dzieci nagradzali ogromnymi brawami. Na zakończenie uroczystości, Dyrektor Szkoły Pani Renata Szałacha oraz Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Małgorzata Łagoda złożyły najserdeczniejsze życzenia wszystkim zgromadzonym Babciom i Dziadkom.

                O słodki poczęstunek zadbali wnukowie wraz ze swoimi mamami.

                Wszystkim dziękujemy za przybycie i zapraszamy Babcie i Dziadków już za rok!

        • Ogłoszenie
          • Ogłoszenie

          • 28.12.2019

                 2 stycznia 2020 r. po przerwie świątecznej przychodzimy do szkoły na zajęcia lekcyjne.

        • Choinka szkolna
          • Choinka szkolna

          • 4.01.2020

                Dzisiaj w naszej szkole odbyła się, długo wyczekiwana przez uczniów impreza - "Zabawa choinkowa". Już od godziny 14.00, pięknie przystrojona sala gimnastyczna zachęcała wszystkich do wspólnej zabawy.

               Podczas imprezy odwiedził nas pewien gość - Święty Mikołaj, który został przywitany gromkimi brawami. Wręczył on dzieciom upominki. Chętni uczniowie w podziękowaniu za otrzymane prezenty recytowali wierszyki lub śpiewali piosenki. Nie zabrakło również wspólnego tańca oraz pamiątkowych zdjęć.

                  Zabawa była bardzo udana. Wszyscy bawili się wyśmienicie! To  był dzień pełen wrażeń!

        • Konkursy...
          • Konkursy...

          • 20.12.2019

                19 grudnia 2019 r. uczniowie naszej szkoły z klasy VII i VIII wzięli udział w rozstrzygnięciu Gminnego Konkursu pt. "Wolni od uzależnień". Ich prace konkursowe zostały docenione przez jury. Kinga Kaszak zajęła III miejsce, a Karolina Repeć, Natalia Waszak, Milena Nizioł i Michał Żak otrzymali wyróżnienia.      

                 Uczennice Olga Bodak i Zuzanna Niedziela reprezentowały naszą szkołę w III Gminnym Konkursie Kolęd i Pastorałek "Śpiewajcie i grajcie Mu" zorganizowanym przez SP w Tarnogórze-Kolonii. Dziewczęta pięknie zaśpiewały swoje utwory.

                   WSZYSTKIM UCZESTNIKOM KONKURSÓW GRATULUJEMY SUKCESÓW!

        • Szkolna Wigilia
          • Szkolna Wigilia

          • 20.12.2019

                "Szkolna Wigilia"  jest tradycją naszej szkoły. Towarzyszy jej zawsze podniosła atmosfera. Tak było i tym razem. 20 grudnia 2019 r. odbyło się widowisko bożonarodzeniowe - "Jasełka". W role aktorów wcielili się uczniowie kl. II - VIII oraz  przedszkolaki.

                Uroczyste przedstawienie zakończyły wystąpienia dyrektor Renaty Szałacha oraz przewodniczącej Rady Rodziców Małgorzaty Łagoda, które złożyły świąteczne życzenia przybyłym na uroczystość rodzicom, uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły. Następnie wszyscy zgromadzeni w sali gimnastycznej podzielili się opłatkiem. Później wszyscy zgromadzeni w szkole usiedli do wspólnego stołu i spożyli potrawy wigilijne przygotowane przez członków Rady Rodziców.

                 Serdecznie dziękujemy Rodzicom za pomoc w organizacji "Szkolnej Wigilii".

             

        • Julia Knap i Natalia Kłonica wyróżnione w powiatowym konkursie literacko-plastycznym "Nasze nowele – znamy i czytamy” w Krasnymstawie
          • Julia Knap i Natalia Kłonica wyróżnione w powiatowym konkursie literacko-plastycznym "Nasze nowele – znamy i czytamy” w Krasnymstawie

          • 19.12.2019

                 Dnia 16 grudnia w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Krasnymstawie odbyło się podsumowanie powiatowego konkursu literacko – plastycznego „Nasze nowele – znamy i czytamy”, inspirowanego nowelami Narodowego Czytania. Biblioteka gościła laureatów, rodziców, dyrektorów szkół, nauczycieli oraz przedstawicieli bibliotek powiatu krasnostawskiego. Pierwszy etap konkursu odbył się w Gminnej Bibliotece w Izbicy.  Do etapu powiatowego zakwalifikowały się nasze uczennice  klasy VIII- Julia Knap i Natalia Kłonica. Pod kierunkiem pani Marzeny Blangiewicz napisały one prace literackie na temat dalszych losów bohaterów noweli ,,Katarynka” B. Prusa. Dziewczynkom gratulujemy, a poniżej prezentujemy ich ,,dzieła”.

             

             

            JULIA KNAP

             

            Pan Tomasz doszedłszy do kamienicy, w której mieszkały dwie kobiety i dziecko, ujrzał siedzącą, tak jak zawsze, na oknie dziewczynkę, dzisiaj jeszcze bardziej bladą niż zazwyczaj.

                   Dziecina ubrana była w niebieską sukienkę z białymi falbankami, włosy splecione miała w dwa identyczne warkoczyki. Usłyszawszy zbliżające się  kroki, z pewnym niepokojem oraz kwaśną miną, spojrzała jakby w stronę pana Tomasz. Mecenas jednak tym razem nie zwracał uwagi na wyraz twarzy dziecka. Zdecydowanym ruchem ręki  zapukał do drzwi, a kiedy z głębi pokoju usłyszał głuche ,,proszę”, pewnym krokiem wszedł do środka. Podszedł kilka kroków do przodu i ujrzał, że w tym pokoju jest jeszcze biedniej niż wydawało mu się, gdy patrzył przez okno swojego gabinetu. W prawym rogu izby stała mała kanapa,  przesłana spraną i podartą gdzieniegdzie kordłą. Z boku łóżka znajdowała się przestronna, drewniana skrzynia, na środku leżał średniej wielkości dywan, najwyraźniej uszyty przez jedną z kobiet. Jego wzór był niesamowity, trudny do opisania, ale jakiś taki smutny… Po drugiej stronie pokoju stały dwie stare maszyny, jedna z nich marki ,,Singer “, a druga jakaś bardzo, bardzo  stara. Przy obu siedziały kobiety i coś szyły Młodsza z nich usłyszawszy kroki, spojrzała za siebie i ujrzała w drzwiach stojącego mężczyznę. Miał on na sobie popielate spodnie, połyskujące buty i wykwintne palto. Szpakowate faworyty przydawały mu powagi, a siwe włosy mówiły o starszym wieku mecenasa.

            - Moje uszanowanie drogie panie - powiedział uprzejmym głosem pan Tomasz.

            - Witam - odpowiedziała młodsza z kobiet i po chwili rzekła - Co pana do nas sprowadza?

            Mecenas zawahał się przez chwilę, ale  po pewnym momencie nieśmiało zaczął mówić: 

            - Chciałbym zaoferować pomoc pani córce! Wiem, że dziewczynka nie widzi - mówiąc to, patrzył na kobietę z niepewnością. -Codziennie, gdy spojrzę w stronę tego pokoju, widzę to smutne dziecko. To ja poniekąd przyczyniłem się do tego smutku, gdyż z mego rozkazu na podwórze nie byli wpuszczani kataryniarze. Od zawsze nienawidzę melodii płynących z katarynek, ale to się zmieni, gdyż dostrzegłem z okna mojego gabinetu, że muzyka daje radość dziewczynce. Proszę wybaczyć mi ten egoizm i przyjąć moją pomoc także w leczeniu tej młodej damy… 

            I w tym momencie pan mecenas przerwał rozmowę. Spojrzał w oczy matki dziewczynki              i zobaczył spływające po wychudzonych policzkach łzy. Po chwili ciszy kobieta odpowiedziała:

            - To miło z pana strony, ale nie wiem czy będę w stanie pokryć wszystkie z możliwych wydatków. Jesteśmy bardzo biedne,  pieniądze zarobione przeze mnie i siostrę starczają nam jedynie na skromne życie, na inne wydatki nie możemy sobie już pozwolić.

            Pan Tomasz uśmiechając się, bez chwili namysłu powiedział:

            - Wać pani się nie martwi, z prawdziwą przyjemnością wszystkim się zajmę. Pieniędzy mi nie brak. Mam ich pod dostatkiem!

            I uśmiechnął się po raz kolejny. Następnie wyjął ze swego wykwintnego palta zgiętą na pół kartkę, na której znajdowały się adresy przeróżnych specjalistów i wręczył ją skromnej kobiecie. Matka zobaczywszy to, rozpłakała się po raz drugi. Uspokoiwszy się, pani Leokadia (bo tak miała na imię) wybrała z kartki  znanego profesora - Jerzego Dąbczaka, o którym  czytała kiedyś w lokalnej gazecie.

             

                   Wieczorem wróciwszy do domu, pan Tomasz kazał zaprząc konie do dorożki, aby udać się do znanego profesora, znajdującego się na jego ulubionej, najczęściej odwiedzanej ulicy Miodowej. Dojechawszy na miejsce, mecenas spostrzegł, że w klinice jest sporo pacjentów. Zaczekał cierpliwie na swoją kolej, a gdy już nikogo nie było, wszedł do gabinetu. Przywitawszy się z Jerzym, pan Tomasz opowiedział historię chorej dziewczynki.  Profesor zamyślił się przez chwilę, a potem rzekł:

            - Spróbuję, co w mojej mocy, aby jej pomóc. Przywieź dziecko jutro z rana, a ja ją zbadam      i zobaczę, czy coś poradzę…

            Pożegnawszy się z doktorem, pan mecenas wyszedł dumny ze swego czynu, po czym udał się na ryneczek, gdzie kupił chorej dziewczynce porcelanową lalkę.

             

                  Rano pan Tomasz przywiózł matkę wraz z córką do profesora, a następnie czekał              z frasobliwą miną na wyniki badań. Trwały one bardzo długo, co dla mecenasa było udręką. Gdy wreszcie kobiety wyszły, mężczyzna zaniepokojony spytał:

            -  Czy już coś wiadomo ?

            Pani Leokadia spojrzała na mężczyznę i odpowiedziała:

            - Tak. Profesor powiedział, że Lucynka cierpi na ,,oksymorozę”- chorobę, która objawia się na początku gorączką, a potem przemienia w utratę wzroku. Aby ją wyleczyć trzeba przykładać codziennie do oczu rumianek, mieszając go z specjalnym lekiem, który będzie stopniowo, ale nie od razu, przywracał wzrok. Za rok lub półtora moja córeczka powinna już widzieć, tak jak inne dzieci.

            - Jedźmy więc czym prędzej po to lekarstwo do apteki, aby już zacząć działać! – wykrzyknął z entuzjazmem mecenas. I pojechali…

             

                  I tak mijały miesiące. Pan Tomasz codziennie pilnował, aby na podwórzu pojawiali się kataryniarze, którzy swoją muzyką uszczęśliwiali chorą dziewczynkę. Wynagradzał ich za to sowicie! Poza tym mecenas wieczorami  zabierał matkę z córką na spacery. To sprawiało, że mężczyzna i kobieta coraz bardziej się w sobie zakochiwali. Lucynka czując szczęście mamy - cieszyła się bardzo. Nie była już blada i nieszczęśliwa, lecz promieniała radością. Pewnego dnia dziewczynka powiedziała do mamy:

            -Prawda mamusiu, że mam na sobie zieloną sukienkę?

            Mama zdziwiona, trafną odpowiedzią dziewczynki zapytała:

            -  Kochanie, a kto Ci powiedział,  że masz zieloną sukienkę?

            - Nikt, sama zobaczyłam przez chwilę kolor zielony - powiedziało dziecko.

            Usłyszawszy to, kobieta uradowana pobiegła do pana Tomasza, aby przekazać mu dobrą nowinę.

             

                Wpadłszy z impetem do gabinetu, pani Leokadia zbliżyła się do mężczyzny,  po czym zaczęła płakać. Zdziwiony mecenas  spytał:

            - Cóż się takiego stało?

            Po dłuższej chwili kobieta wydusiła z siebie:

            - Moja... moja córka zaczyna widzieć!

            Po czym uspokoiwszy się trochę i otarłszy łzy, opowiedziała panu Tomaszowi całą historię.

            - To świetnie! - krzyknął mecenas ze wzruszenia, po czym objął kobietę i pocałował               z czułością.

             

                  Rok później dziewczynka prawie odzyskała wzrok, a szczęśliwy pan Tomasz postanowił ożenić się z panią Leokadią .  

             


             

            NATALIA KŁONICA

             

            Dzień, w którym pan Tomasz dostrzegł, ile szczęścia sprawia dziewczynce muzyka katarynki, zmienił jego postępowanie. Mężczyzna bił się z myślami. Obwiniał się, że to przez niego dziewczynka była ciągle taka smutna. Czuł, że jego zakazy przygnębiły to biedne dziecko i tak już pokrzywdzone przez zły los. Postanowił jej to wynagrodzić!

                        Pierwszym krokiem w jego poczynaniach było to, że codziennie na podwórze wpuszczani byli kataryniarze, aby dziewczynce sprawić radość. Jedynym zajęciem  ośmiolatki, jak dotąd, było ubieranie i rozbieranie lalki oraz siedzenie na parapecie                  i przysłuchiwanie się temu, co dzieje się  dookoła niej.  Od wizyty kataryniarza nabrała trochę otuchy i poczuła, że radość przepełnia jej serce. Jednak codzienne wizyty kataryniarzy zaniepokoiły ją także. Zaczęła się zastanawiać, co takiego stało się, że nagle na podwórzu pojawiła się muzyka, której wcześniej nie słyszała.         

            Mijał dzień za dniem, a pan Tomasz  opłacał wszystkich kataryniarzy i obmyślał plan, jak dalej pomóc dziewczynce. Wreszcie zdecydował się zrobić następny krok. Postanowił wręczyć matce informację z adresami najlepszych doktorów w Warszawie. Niestety  była to kobieta bardzo honorowa i odmówiła pomocy. 

            – Niepotrzebnie się pan fatygował. Jestem pewna, że choroba mojej córki jest nieuleczalna – odpowiedziała oschle. 

            - Jak pani uważa, gdyby jednak zmieniła pani zdanie, proszę mnie odwiedzić - skwitował odchodząc pan Tomasz. 

            Mężczyzna uparcie i konsekwentnie dążył do wyznaczonego celu. Codziennie odwiedzał        i przekonywał mamę dziecka do zmiany decyzji, ale to nie pomagało.

                        Upłynęły dwa miesiące. Dziewczynka czuła się szczęśliwsza słuchając wesołej muzyki płynącej z katarynek, jednak choroba odbierała jej wiele radości z beztroskiego, dziecięcego życia. Nie wychodziła na dwór, nie mogła spotykać się i bawić z innymi dziećmi, a tego jej bardzo brakowało. Żyła odizolowana od społeczeństwa, sama, zamknięta w czterech ścianach swojego pokoju. To przygnębiało ją najbardziej. Pewnego dnia, kiedy matki ani ciotki dziecka nie było w domu, pan Tomasz poszedł do dziewczynki, by z nią porozmawiać. 

            – Chciałbym Ci pomóc, ale Twoja mama się nie zgadza – rzekł poważnie przedstawiając się na wstępie.

            – Naprawdę chciałby Pan mi pomóc?- zapytało nieśmiało dziecko. 

            – Tak, ale musisz przekonać swoją mamunie, by mi zaufała. Jestem człowiekiem uczciwym    i proszę się nie obawiać, nie mam wobec Was niecnych zamiarów.

            – Dobrze, porozmawiam z matką, ale niech Pan przyrzeknie, że ja będę widzieć.

             – Obiecuję! - wykrzyknął pan Tomasz i pożegnał się z dziewczynką.

             Dwa dni później ośmiolatka i jej mama stanęły w progu domu pana Tomasza. Nie wiem, jakich argumentów użyła dziewczynka, ale wiem, że bardzo jej na tej obietnicy zależało.

            – Zgadzam się przyjąć Pana pomoc, jeżeli tylko Pana propozycja jest nadal aktualna - rzekła zawstydzona matka.

             – Wspaniale, najlepiej udajmy się od razu do pierwszego doktora z listy.

             I pojechali. Lekarz ten uznał, że nie jest w stanie pomóc dziewczynce. Tydzień później odwiedzili następnego medyka. Ten także nie miał zbyt dobrych wiadomości. Gdy już szanse na odzyskanie wzroku malały, pan Tomasz dostrzegł światełko w tunelu w osobie profesora nauk medycznych, który z Paryża przyjechał do sąsiedniego miasta. Następnego dnia udali się wszyscy do tego doktora, a on zgodził się podjąć operacji ośmiolatki. Umówił jej termin na przyszły czwartek.

                        Gdy nadszedł czas zabiegu, pan Tomasz i mama dziewczynki czekali cierpliwie na jego zakończenie. Po godzinie operacji - panienka odzyskała wzrok w prawym oku, a po dwóch godzinach - odzyskała wzrok także i w lewym oku. Po wybudzeniu, dziewczynka nie mogła nacieszyć się tym, że widzi wszystko, co dzieje się wokół niej. Wszystko było takie nowe, inne, jasne… Znowu zobaczyła twarz najdroższej jej osoby- matki, ale też i twarz jej ,,wybawcy”. Pan Tomasz był życzliwym mężczyzną. Kierował się w życiu uczuciami.  Dziewczynka zobaczyła, że na świecie są jeszcze dobrzy  i bezinteresowni ludzie.  Wszystkie koszty leczenia pokrył mecenas.

            – Nie wiem, jak mam Panu dziękować, byłam naiwna nie wierząc w Pana obietnice - mówiła wzruszona matka dziewczynki.

             – Nie musi Pani dziękować, to przyjemność, że mogłem zrobić dla kogoś dobry uczynek – mówił zadowolony z siebie pan Tomasz.

            Radości nie było końca. Zabieg ten zmienił  życie dziecka. Dziewczynka zaczęła uczęszczać na lekcje śpiewu i tańca, które opłacił oczywiście pan Tomasza, do którego ta z wdzięczności zaczęła mówić „wujku”.

                        Dobro zawsze powraca. Jeden gest zmienił życie mężczyzny, ponieważ zyskał rodzinę, której nigdy nie zdążył założyć. Dziewczynka zaś odzyskała upragniony wzrok.
             

             

            MB

        • Poznaj swój kraj!
          • Poznaj swój kraj!

          • 16.12.2019

                 16 grudnia 2019 r. w Szkole Podstawowej w Tarzymiechach odbyła  się już siódma edycja  gminnego konkursu  z cyklu  "Poznaj swój kraj” pod hasłem "Cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie, co posiadacie”. Tematem przewodnim tym razem był Górny Śląsk. Celem tego konkursu jest promowanie ,,Małych Ojczyzn” oraz rozbudzanie zainteresowań wiedzą przyrodniczą i dziedzictwem kulturowym naszego kraju.

                  Do konkursu przystąpili uczniowie ze wszystkich szkół znajdujących się na terenie Gminy Izbica. Każda drużyna wykonała, przygotowaną wcześniej, piosenkę zawierajacą elementy gwary śląskiej.

                    Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie:

            Przewodnicząca - Renata Szałacha - Dyrektor SP w Tarzymiechach

            Członkowie: Anna Olech-Bartoń - Dyrektor SOO w Izbicy

                             Małgorzata Łagoda - Przewodnicząca Rady Rodziców SP w Tarzymiechach

                             Ewa Olech - Dyrektor SP w Wirkowicach

                             Anna Ciechańska - Dyrektor SP w Tarnogórze

                             Arkadiusz Orkiszewski - Nauczyciel SP w Tarnogórze Kolonii

                             Agnieszka Suszek - Nauczyciel SP w Orłowie Drewnianym

                            Marianna Roman - Nauczyciel SP w Izbicy

            Po wyrównanej rywalizacji, całościowe wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

                       I miejsce - Szkoła Podstawowa w Wirkowicach

                      II miejsce - Szkoła Podstawowa w Tarzymiechach,

                      III miejsce - Szkoła Podstawowa w Izbicy

                      IV miejsce  – Szkoła Podstawowa w Tarnogórze Kolonii,

                      V miejsce - Szkoła Podstawowa w Orłowie Drewnianym

                      VI miejsce - Szkoła Podstawowa w Tarnogórze

             

                  O poczęstunek dla uczestników konkursu składający się z dań śląskich zadbało Koło Gospodyń Wiejskich w Tarzymiechach. Wszystkim  Paniom z KGW składamy serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji konkursu!

             

        • Wyjazd do Krasnegostawu
          • Wyjazd do Krasnegostawu

          • 10.12.2019

                 W dniu 10 grudnia 2019 r. uczniowie klas I i II wraz z klasą przedszkolną świetnie bawili się w "WIKTORIA BLUE" w Krasnymstawie. Spędzony tam czas to czas radości, zabawy, uśmiechów. Wyjazd ten pozwolił uczniom zintegrować się wzajemnie, zarówno w klasach, jak i między klasami. Wspólnie bawiliśmy się, wspólnie spożywaliśmy drugie śniadanie. Była też rywalizacja w grach zręcznościowych. Nikt nie chciał stamtąd wyjeżdżać. Będziemy mile wspominać spędzony tam czas.

        • Nasi uczniowie zmieniają przyszłość wraz z Godziną Kodowania
          • Nasi uczniowie zmieniają przyszłość wraz z Godziną Kodowania

          • 9-15.12.2019

              Drodzy Rodzice,

                 Żyjemy w świecie pełnym technologii. Wiemy, że niezależnie od tego, który zawód wybiorą nasi uczniowie, ich szansa na sukces będzie coraz bardziej zależeć od rozumienia, jak działają technologie.

                 Tylko mała część z nas uczy się jak działają technologie. Dlatego cała nasza szkoła dołączyła do największego wydarzenia edukacyjnego w historii: Godziny Kodowania, w czasie Tygodnia Edukacji Informatycznej (9-15 grudnia). Ponad 100 milionów uczniów na całym świecie wzięło już udział w Godzinie Kodowania. Nasza Godzina Kodowania potwierdza, że Szkoła Podstawowa w Tarzymiechach jest gotowa, by uczyć fundamentalnych umiejętności XXI-wieku.

                 To jest szansa na  cji w naszej miejscowości.

            Odwiedź http://hourofcode.com/plhttps://csedweek.org/; https://code.org/.

        • "W andrzejkową noc wróżby mają wielką moc"
          • "W andrzejkową noc wróżby mają wielką moc"

          • 28.11.2019

                    Koniec listopada to czas organizowania zabaw połączonych z wróżbami i przepowiedniami. Zgodnie z tradycją również w naszej szkole w dniu 28 listopada odbyła się dyskoteka andrzejkowa. Miłym przerywnikiem tanecznej zabawy były wróżby, które cieszyły się ogromnym powodzeniem. Było przebijanie serduszek, wróżenie z kart, magiczne kubeczki, szukanie karteczek z przepowiedniami w babeczkach i wiele innych.  Podczas tego wyjątkowego wieczoru można było posilić się pysznymi goframi.  

                    Wyrazy uznania należą się uczniom klasy ósmej, którzy zorganizowali zabawę od A do Z (pod czujnym okiem nauczycieli).

        • 11 Listopada
          • 11 Listopada

          • 12.11. 2019

                Listopad to miesiąc, w którym obchodzimy nasze Narodowe Święto Niepodległości.

            Z tej okazji w piątek 8 listopada w Szkole Podstawowej w Tarzymiechach odbył się uroczysty apel. Wydarzenie to rozpoczęło się wspólnym odśpiewaniem 4 zwrotek hymnu polskiego przez uczniów, grono pedagogiczne i pracowników szkoły. W przedstawieniu wzięli udział uczniowie z klas V, VI, VII i VIII, którzy przypomnieli o 123 latach niewoli narodu polskiego i jego dążenia do odzyskania niepodległości.  W trakcie uroczystości można było usłyszeć przepiękne utwory muzyczne, takie jak "Piechota" czy "Moja Ojczyzna" oraz wiersze o tematyce patriotycznej.

                Na koniec głos zabrała pani dyrektor Renata Szałacha, która mówiła o potrzebie pielęgnowania pamięci o polskiej historii.

                Apel ten powtórnie odbył się 11.11.2019 r., o godzinie 9:00 w Kościele p.w. Św Zofii w Tarnogórze.

        • Śniadanie daje moc!
          • Śniadanie daje moc!

          • 8.11.2019

                Podobnie jak w roku ubiegłym dnia 08.11.2019 r. uczniowie klas I i II włączyli się do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc” organizowanej w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania.

                Uczniowie najpierw założyli odpowiednie stroje (fartuszki i czepki lub chusteczki), umyli ręce, następnie przygotowywali, a potem wspólnie spożywali drugie śniadanie. Znalazło się też „coś” dla starszych kolegów lub rodzeństwa, którzy w tym dniu chętnie odwiedzali młodsze klasy i należy dodać, że nie wychodzili z nich głodni.

                Na „stolikach śniadaniowych” znalazły się kolorowe kanapki, przeróżne sałatki owocowe i warzywne, niesamowicie zachęcające przekąski oraz pyszne soki.

                 Oprócz tego przeprowadzono pogadanki na temat roli śniadania, jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia. Dzięki niemu dzieci mają siłę i energię do nauki i zabawy, lepiej się koncentrują na wykonywanych zadaniach. Uczniowie dowiedzieli się również, że zdrowe odżywianie to nie tylko zdrowa żywność. Ważne jest też, aby jeść pięć posiłków w ciągu dnia, o stałych porach i bez pośpiechu, systematycznie sięgać po nabiał, ryby i mięsa oraz ciemny chleb zamiast bułek, a także picie soków czy wody zamiast szkodliwych napojów gazowanych. Wspomniano też o niezbędnym ruchu oraz unikaniu słodyczy i chipsów, które są niezdrowe.

                Akcja była dla uczniów wspaniałą zabawą, integracją podczas prac grupowych oraz zwiększyła ich świadomość na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie człowieka.

        • Gramy w badmintona!
          • Gramy w badmintona!

          • 30.10.2019

                W dniu 25.10.2019 r.w Szkole Podstawowej w Orłowie Drewnianym odbył się Gminny Turniej  Badmintona. Do rywalizacji przystąpiły cztery szkoły z terenu gminy. Naszą szkołę reprezentowali: Mateusz Wodyk, Gabriel Nizioł, Natalia Waszak, Aleksandra Repeć. Dziewczęta zajęły drugie miejsce, chłopcy solidarnie zajęli miejsce… drugie.

                W dniu 30.10. 2019 r. nasi uczniowie brali udział w zawodach na szczeblu powiatowym w Szkole Podstawowej w Łopienniku Nadrzecznym.

        • Gramy w tenisa stołowego!
          • Gramy w tenisa stołowego!

          • 23.10.2019

                W dniu 10.10.2019 r. w Szkole Podstawowej w Izbicy odbył się Gminny Turniej Tenisa Stołowego. Naszą szkołę reprezentowała siedmioosobowa grupa dziewcząt i chłopców  w dwóch kategoriach wiekowych. Uczniowie naszej szkoły  osiągnęli  bardzo wysokie wyniki:

            Kategoria dziewcząt (rocznik 2005-2006)                  

            I miejsce - Oliwia Olech                                                                     

            II miejsce - Karolina Repeć

            III miejsce - Milena Nizioł

            Kategoria chłopców (rocznik 2005-2006)                                                                                                          I miejsce  -  Mateusz Wodyk

            Pozostali  zawodnicy uplasowali się na dalszych pozycjach.

            W  dniu 23.10.2019 r. nasi uczniowie wzieli też udział w zawodach na szczeblu powiatowym w Szkole Podstawowej w Fajsławicach.

        • Ślubowanie
          • Ślubowanie

          • 23.10.2019

                 Dnia 23 października 2019 roku odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania klasy I. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców. Pierwszoklasiści z dumą zaprezentowali swój program artystyczny. Śpiewając piosenki i deklamując wiersze udowodnili, że jest to niezwykle ważne wydarzenie w życiu każdego ucznia. Niezwykle podniosłym momentem podczas uroczystości było złożenie ślubowania oraz pasowanie na ucznia. Ta szkolna uroczystość dostarczyła pierwszakom niezapomnianych przeżyć, nauczycielom dumy i radości z nowo przyjętych uczniów a rodzicom wiele wzruszeń.

                Wszystkim uczniom z klasy I życzymy sukcesów w nauce i jak najlepszych ocen na pierwszym szkolnym świadectwie.

        • Dzień Edukacji Narodowej
          • Dzień Edukacji Narodowej

          • 11.10.2019

                11 października 2019 r. o godzinie 12.30 w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej. Część artystyczną przygotowali uczniowie kl. V - VII. W krótkim programie słowno-muzycznym podziękowali pedagogom za ich trud i poświęcenie. Następnie życzenia wielu sukcesów w pracy z dziećmi złożyła przewodnicząca Rady Rodziców - Pani Małgorzata Łagoda.

                Życzenia  nauczycielom złożyli również uczniowie:

             

            Drodzy Nauczyciele!

            Dziękujemy za wszystkie starania,

            które wkładacie w nasze wychowanie i edukację.

            Wierzymy, ze Wasz wysiłek

            uczyni z nas ludzi mądrych i szlachetnych.

            Dziękujemy za codzienne, niezwykle trudne i mozolne

            budowanie naszych wnętrz.

            Zdajemy sobie sprawę, że na efekty Waszej pracy

            trzeba będzie czekać długo i cierpliwie,

            ale przyjdzie czas, kiedy stanie się ona widoczna.

            Dlatego jeszcze raz za wszystko dziękujemy

            i składamy najserdeczniejsze życzenia!

             

                                                              Uczniowie 

        • Popołudnie z Bajką
          • Popołudnie z Bajką

          • 7.10.2019

                 07.10.2019 r. w naszej szkole odbyło się  "Popołudnie z bajką" dla uczniów klas I, II i IV. Uczniowie na czas trwania spotkania przenieśli się w tajemniczy świat bajki. Głównym motywem była bajka pt.: „Czerwony Kapturek". Bajkę tę, młodszym dzieciom, czytały głośno uczennice z klasy VIII. Przygody głównej bohaterki bajki stały się inspiracją do wspólnej zabawy przy muzyce i wykonania przepięknych prac plastycznych, które obecnie zdobią korytarze szkoły. Wszyscy uczestnicy mile wspominają wspólnie spędzony czas popołudniowy.

             

        • Ewakuacja szkoły
          • Ewakuacja szkoły

          • 7.10.2019

                7 października 2019 r. przeprowadzono w naszej szkole próbną ewakuację we współpracy z PSP w Krasnymstawie i OSP w Tarzymiechach. Ewakuowano 72 uczniów szkoły, przedszkolaków oraz 11 pracowników. Podczas ewakuacji nikt nie doznał obrażeń. Szkołę opuszczono w czasie 2 minut i 30 sekund od momentu alarmu.