Dnia 11 listopada 2014r., o godz. 9.30, delegacja naszej szkoły (uczniowie kl. IV oraz nauczyciele), wzięli udział w uroczystościach gminnych zorganizowanych z okazji "Święta Odzyskania Niepodleglości". Uczestniczyli oni we mszy św i złożeniu kwiatów w kościele parafialnym w Tarnogórze. Dla uczczenia najważniejszego narodowego święta wszyscy mieli przypięte biało - czerwone kotyliony.
W dniu 12 listopada społeczność naszej szkoły odświętnie i uroczyście uczciła 96 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczniowie klasy IV pod opieką p. Jolanty Żabniak przygotowali uroczystą akademię. Poezją i patriotycznymi pieśniami przybliżyli oni swoim kolegom czasy rozbiorów, powstań oraz okoliczności odzyskania suwerenności przez naszą Ojczyznę. Uroczystość była wspaniałą lekcją patriotyzmu, który należy kształtować w sercach i umysłach uczniów od najmłodszych lat.